Image

W miejskim składzie węgla ponownie dostępny jest groszek

Informujemy, że osoby, które chcą kupić węgiel na preferencyjnych warunkach w miejskim składzie węgla mogą wciąż skorzystać z preferencyjnej ceny 1790 zł za tonę, transport oferowany przez skład na terenie miasta to stały koszt 50 zł. W asortymencie pojawił się także groszek, który był przez pewien czas niedostępny.

Obecnie w asortymencie składu dostępny jest orzech i groszek. W razie gdyby zapotrzebowanie na jeden z tych rodzajów węgla było większe, skład węgla przyjmuje zapisy i węgiel zostanie sprowadzony wg. potrzeb w przeciągu kolejnych dni.

Transport zakupionego węgla na terenie miasta to stały koszt 50 zł, płatny podczas zakupu węgla. Zachęcamy do skorzystania z preferencyjnych zakupów. Węgiel na opisanych warunkach będzie można kupić tylko do końca kwietnia 2023 r.

Przypominamy
Zgodnie z zapisami ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych limit zakupu wynosi 3 tony. Węgiel może kupić osoba, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego oraz otrzyma zaświadczenie o pozytywnej weryfikacji wniosku o zakup preferencyjny węgla. Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim (MOPS), przy ul. Niepodległości 9, 83-000 Pruszcz Gdański w dziale ds. świadczeń rodzinnych. Aby móc zakupić węgiel we wskazanym okresie wniosek należy złożyć najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2023 r.

Wzór wniosku dostępny jest:
  • w wersji elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem https://bip.pruszcz-gdanski.pl/
  • w wersji papierowej w siedzibie MOPS w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Niepodległości 9, 83-000 Pruszcz Gdański.

Godziny pracy MOPS:
  • poniedziałek: 8:00-16:00,
  • wtorek-piątek: 7:30-15:30.

Skład węgla, w którym można dokonać zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, znajduje się na terenie hurtowni — Millenium Hurtownia Budowlana w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 2C, 83-000 Pruszcz Gdański. Sprzedaż węgla odbywa się od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 15:00. Opłatę za węgiel należy uregulować podczas zakupu, akceptowane są płatności gotówką lub kartą.