Image

Grand Prix Polski seniorów i juniorów w Taekwon-Do

Dzięki współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w dniach 19-21 marca 2021 r. Sportowy Klub Taekwon-Do „An-Do” przeprowadził ogólnopolskie zawody w ramach Grand Prix Polski seniorów i juniorów. Organizacja tegorocznego wydarzenia stanowiła ogromne wyzwanie logistyczne, a z uwagi na obostrzenia związane z panującą pandemią wszystkie konkurencje zostały przeprowadzone bez udziału publiczności. Wejście na salę umożliwiła tylko ważna na ten rok licencja zawodnika, trenera i sędziego.

Kategorie wiekowe seniorów i juniorów zostały rozłożone na dwa dni, co pozwoliło ograniczyć ilość osób na hali. - Organizacja tego wydarzenia była ogromnym wyzwaniem logistycznym, udział w turnieju wzięło 320 uczestników z 30 klubów z całej Polski - mówią trenerki, Dorota Mazur i Anna Misztal.

Pruszczański Klub AN-DO reprezentowała 6-osobowa grupa zawodników: Przemysław Czerwiński w kategorii seniorów oraz juniorzy: Karol Keler, Klaudia Reszka, Szymon Banakowicz, Matylda Ryfa i Wojciech Boroch. W roli sędziego został powołany Rafał Mach. Trenerami nadzorującymi starty zawodników były Dorota Mazur i Anna Misztal.

Turniej rozpoczął się w sobotę startami kategorii wiekowej seniora. Pierwszy raz w tej kategorii wiekowej zadebiutował junior Karol Keler. Po konkurencji układów wielka niespodzianka - Karol wygrał całą kategorię układów stopni mistrzowskich I dan, zdobywając złoty medal. Przemek w walkach sięgnął po srebro, zajmując 2 miejsce w kategorii - 85 kg.

Drugi dzień Grand Prix to starty juniorów. Karol Keler potwierdził świetne przygotowanie techniczne do imprezy i również w swojej kategorii wiekowej zdobył pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji układów stopni mistrzowskich I dan. Pozostali zawodnicy na tym etapie zawodów pozostali bez medali.

Klaudia Reszka natomiast sprawiła trenerkom wielką niespodziankę i w pięknym stylu wygrała całą kategorię walk juniorek +65 kg zdobywając pierwsze miejsce i złoty medal. Klubowy mistrz, Karol, w pierwszej walce po nieszczęśliwym trafieniu przez przeciwnika kopnięciem w szyję musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji w tej konkurencji.

Na koniec dnia zawodów junior młodszy Wojciech Boroch, dla którego start w Grand Prix to również debiut, zajął trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii wagowej +75 kg.

Podsumowując starty, Sportowy Klub Taekwon-Do „An-Do” zdobył 5 medali: 3 złote, 1 srebrny, i 1 brązowy.

- Zawsze pozostaje mały niedosyt, bo wszyscy na treningach pracują bardzo ciężko – mówi Dorota Mazur, trenerka klubu. - Ale zawody to wiele czynników, które muszą się zgrać, aby zrobić dobry wynik sportowy, nie tylko przygotowanie fizyczne. Za nami kolejne doświadczenie i mnóstwo nowych wskazówek, nad czym musimy dalej pracować.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach w Polsce!

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.