Image

Budżet Obywatelski: ostatnie chwile - zagłosuj!

Trwa głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego w 2023 roku. Głos można oddać online lub osobiście do 19 września 2022 r. W głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego niezależnie od wieku.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ostatnich 4 z 20 projektów, które zakwalifikowały się do etapu głosowania w konsultacjach społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.

Projekt nr 26: Iluminacja świąteczna Kanału Raduni
Zadanie przewiduje nowe iluminacyjne oświetlenie terenu wzdłuż Kanału Radunia w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Projekt nr 27: Wyposażenie miejskich placów zabaw w dodatkowe lub nowe urządzenia zabawowe
Zadanie przewiduje wymianę zużytych urządzeń zabawowych np. na placu zabaw przy ul. Beniowskiego oraz montaż minimum po jednym, dodatkowym urządzeniu zabawowym na pozostałych, wymienionych placach zabaw.

Projekt nr 28: Więcej drzew w Pruszczu Gdański
Zadanie przewiduje kontynuację alei kasztanowej, obecnie kończącej się na wysokości ul. Gdańskiego, z montażem ławek i koszy na śmieci. Zadanie przewiduje także usunięcie chorych, nieestetycznych samosiejek na parkingu przy ul. Kossaka (w sąsiedztwie Policji) oraz nasadzenie w tym miejscu nowych drzew. przewiduje się także posadzenie drzew w miejscu po usuniętym w 2022 r. klonie przy aptece PANACEUM. Zadanie przewiduje także nasadzenie drzew wzdłuż ul. Obrońców Poczty Polskiej.

Projekt nr 30: Doświadczalny Park w Pruszczu Gdańskim
Wyznaczenie miejsca na urządzenia edukacyjne z dziedziny fizyki (mechanika, hydrostatyka, akustyka, optyka). W ramach zadania należy zakupić i zamontować niezbędne urządzenia oraz wybudować alejki aby swobodnie przemieszczać się pomiędzy urządzeniami. Mechanika - koło chomika, kołyska Newtona, zegar słoneczny, półkule magdeburskie, platforma równowagowa. Hydrostatyka - nurek Kartezjusza, waga hydrauliczna, wir wodny, energia z fali. Akustyka - ogniskowanie dźwięku, echo komora, trójkąty, cymbały. Optyka - tarcza Newtona, kalejdoskop, peryskop, krzywe zwierciadła, pryzmat. Opcjonalnie można zakupić inne dostępne na rynku urządzenia (np. memo, tablicę sensoryczną). Proste w swojej budowie urządzenia poprzez zabawę pozwalają dzieciom zrozumieć zachodzące prawa fizyki.
 
Szczegółowy opis wszystkich projektów znajduje się na dedykowanej budżetowi obywatelskiemu stronie internetowej www.bo.pruszcz-gdanski.pl 

Weź udział w głosowaniu i zdecyduj o przyszłości naszego miasta!