Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów

Szkoła Giganci Programowania zaprasza na 9 edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier w dniach 25-26 września 2021 r.

Szkoła Giganci Programowania zaprasza na 9 edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier w dniach 25-26 września 2021 r.

Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji. Dla uczestników przygotowano 10 000 miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach w tym w Pruszczu Gdańskim.
              
W trakcie warsztatów „Koduj z Gigantami – STARCIE GIGANTÓW” różne gry komputerowe, m.in. Minecraft, Frontnite, Among Us czy League Of Legends,  zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu. Dzięki temu dowiemy się, która gra komputerowa, według młodych programistów, jest najlepsza na świecie.

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takich jak:
- tworzenie gier w Scratch
- wyjątkowe przygody w Minecraft
- profesjonalne tworzenie stron internetowych
- projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor
- programy i aplikacje w języku C# oraz Python

Dostępny dla nich będzie również serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.

- Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. - Adrian Czechowski, trener w szkole Giganci Programowania.- Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych.

W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Warsztaty są bezpłatne i skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski (w Pruszczu Gdańskim przy ul. Rogozińskiego 5/s5) oraz online. Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” - miejsce, w którym już od najmłodszych lat wprowadzamy uczniów w świat programowania nowych technologii. W trakcie nauki programowania rozwijamy w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzamy kreatywność. Już od 6 lat prowadzimy kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile oraz Meksyku.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl.