Image

Akcja "Bezpieczne Andrzejki - Bezpieczne Mikołajki"

Dnia 1 grudnia 2023 r. w godzinach 9:00-11:30 r. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wraz ze Strażą Miejską w Pruszczu Gdańskim organizują wspólne działania pod nazwą: „Bezpieczne Andrzejki - Bezpieczne Mikołajki”.

Działania skierowane są zarówno do kierujących pojazdami, jak i pasażerów oraz pieszych i rowerzystów. Akcja ma na celu propagowanie bezpiecznego korzystania z dróg, poszerzenia wiedzy w zakresie przepisów prawa o ruchu drogowym, a także obowiązku udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w razie zaistnienia zdarzenia drogowego. Funkcjonariuszy będzie można spotkać przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim przy ul. Chopina 32.

Co czeka na uczestników ruchu drogowego podczas akcji?

Przy remizie OSP pojawi się punkt instruktażowy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz stanowisko z zakresu prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa. Ponadto podczas wydarzenia propagowane będzie noszenie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, dbanie o właściwy stan techniczny oraz odpowiednie wyposażanie pojazdów (trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, apteczka, kamizelki odblaskowe).

Osoby biorące udział w inicjatywie otrzymają upominki -  w tym apteczki pierwszej pomocy i elementy odblaskowe. Zapraszamy do udziału w akcji!