Image

Projekty zakwalifikowane do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

Już 13 września rozpocznie się etap głosowania na projekty w ramach konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego. Każdy mieszkaniec będzie mógł zdecydować, które projekty powinny zostać zrealizowane w 2022 roku i dzięki temu przyczynić się do rozwoju naszego miasta. Do głosowania zakwalifikowane zostały 23 projekty z 35 zgłoszonych.

Dziś czas na prezentację kolejnych projektów, na które będzie można oddać swój głos. Tym razem przedstawiamy następujące zadania: Doposażenie obecnego placu zabaw w urządzenia dla osób niepełnosprawnych (projekt nr 7), Zakup drona do analizy składu dymu kominowego, celem poprawy skuteczności "walki" z zatruwaniem powietrza w Pruszczu Gdańskim (projekt nr 10), Park muzyczny na terenie Faktorii (projekt nr 12), Reflektory lub światła na boisku (projekt nr 14). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektów.

Projekt nr 7: Doposażenie obecnego placu zabaw w urządzenia dla osób niepełnosprawnych

Projekt dotyczy doposażenia placu zabaw w urządzenia dla osób niepełnosprawnych wraz z budową utwardzonego dojazdu i wydzieleniem bezpiecznej strefy w ramach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Celem projektu jest aktywizacja osób niepełnosprawnych z terenu miasta Pruszcz Gdański. Lokalizacja projektu to plac zabawy przy ul. Gałczyńskiego i ul. Korzeniowskiego w Pruszczu Gdańskim. Szacunkowy koszt zadania to 150 000 zł.

Projekt nr 10: Zakup drona do analizy składu dymu kominowego, celem poprawy skuteczności "walki" z zatruwaniem powietrza w Pruszczu Gdańskim
Projekt polega na zakupie drona do analizy składu spalin oraz przeszkoleniu Straży Miejskiej w zakresie kontroli spalin z kominów w Pruszczu Gdańskim. Wyposażenie Straży Miejskiej w dron do analizy składu spalin poprawi skuteczność egzekwowania przepisów ochrony środowiska i zwiększy komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Szacunkowy koszt zadania to 110 000 zł.

Projekt nr 12: Park muzyczny na terenie Faktorii
Zadanie polega na utworzeniu muzycznej strefy na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria. W ramach projektu zainstalowane zostaną profesjonalne instrumenty muzyczne takie jak np. dzwony rurowe, ksylofon, bębny, z których będzie można korzystać przez cały rok. Celem realizacji projektu jest zwiększenie atrakcyjności Parku Kulturowego Faktoria, umożliwienie mieszkańcom obcowania z muzyką oraz realizacja zajęć edukacyjnych dla dzieci z pruszczańskich przedszkoli i szkół. Lokalizacja projektu to Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria w Pruszczu Gdańskim. Szacunkowy koszt zadania to 90 500 zł.

Projekt nr 14: Reflektory lub światła na boisku
Projekt obejmuje zamontowanie oświetlenia na boisku do piłki nożnej oraz siatek do kosza i bramek na terenie rekreacyjnym przy ul. Korzeniowskiego i ul. Gałczyńskiego. Oświetlenie ma być wyposażone w funkcję automatycznego włączania się po wysłaniu smsa pod określony numer. Oświetlenie pozwoli na korzystanie z boiska po zmroku i może uwzględniać ograniczenie do godziny 22 ze względu na ciszę nocną. Dzięki realizacji projektu miłośnicy piłki nożnej będą mogli korzystać z boiska z naturalnej trawy o każdej porze dnia. Lokalizacja projektu to boisko do piłki nożnej przy ul. Korzeniowskiego i ul. Gałczyńskiego. Szacunkowy koszt zadania to 110 000 zł.

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat Budżetu Obywatelskiego w Pruszczu Gdańskim na stronie bo.pruszcz-gdanski.pl. Weź udział w głosowaniu i zdecyduj o przyszłości naszego miasta!