Image

Budżet Obywatelski na rok 2025: zakończył się etap zgłaszania projektów

30 kwietnia 2024 r. o północy zakończył się etap zgłaszanie projektów do 11. edycji konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2025 r.

Podczas etapu mieszkańcy zgłosili 32 projekty.

Pruszczanie, jak zawsze, zaproponowali wiele ciekawych rozwiązań. Wśród zgłoszonych projektów widać potrzeby mieszkańców dotyczących rozbudowy istniejących już terenów rekreacyjnych, a także nowych nasadzeń drzew, budowy ścieżek pieszo-rowerowych, czy posadowienia nowych ławek i koszy na odpady w przestrzeni miejskiej. Nie zabrakło także pomysłów miłośników czworonogów w kontekście odnowienia wybiegów dla psów. Mieszkańcy pomyśleli również o edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwie na drodze i nauki jazdy na rowerze. Pojawiły się również pomysły na stworzenie wodnego placu zabaw, toru rowerowego, a także utworzenie kolejnych miejskich stanowisk do grillowania.

Do końca lipca 2024 r., zgodnie z harmonogramem konsultacji, trwać będzie weryfikacja zgłoszonych projektów przez zespół ds. Budżetu Obywatelskiego przy współpracy z Burmistrzem Pruszcza Gdańskiego.
W sierpniu 2024 r. zaprezentowane zostaną projekty, które w dniach 9-20 września 2024 r. poddane zostaną głosowaniu. Mieszkańcy będą mogli oddać głos na 5 wybranych przez siebie projektów. Projekty, które zdobędą najwięcej punktów zostaną przekazane do realizacji w kolejnym roku. Łączna wartość projektów to 600 tys. zł, w tym na realizację jednego przeznaczone zostanie nie więcej niż 150 tys. zł.

Więcej informacji na temat przebiegu konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie: bo.pruszcz-gdanski.pl.