Image

Wakacje w Pruszczu Gdańskim - trzeci tydzień sierpnia

Trzeci tydzień sierpnia przyniósł nam piękną, wakacyjną pogodę. Pruszczanie mogli w pełni korzystać z miejskich aktywności. W czwartek, 17.08.2023 r. odbył się kolejny festyn w ramach happeningów profilaktycznych "Wakacje w mieście", tym razem na placu zabaw przy ul. Słonecznej w Pruszczu Gdańskim. Zajęcia poprowadzili: pan Rafał ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO oraz pan Sławek z Małej Akademii Teatralnej. Była to niezwykła bomba energetyczna łącząca gry, zabawy i elementy treningu taekwon-do. Dodatkowo  animatorki malowały dzieciom buźki i zaplatały kolorowe warkocze.

W piątek, 18.08.2023 r. weekend z Faktorią Kultury rozpoczęła koncertem Dorota Osińska, uczestniczka drugiej edycji The Voice of Poland. W sobotę i w niedzielę, 19-20.08.2023 r. odbyły się ostatnie spektakle Teatru Wybrzeże - pierwszego dnia "Żabusia" dla dorosłych, a drugiego "Szelmostwa lisa Witalisa" dla dzieci. Tytułową bohaterką komediodramatu "Żabusia" jest piękna, pełna energii i temperamentu kobieta, która ma jednak specyficzną skazę...przemienia życie swoje i swoich bliskich w iluzję życia, jego pozór, w specyficzny teatr lalkowy, w którym możliwe jest wszystko to, co w prawdziwym życiu byłoby nie do pogodzenia – oddany mąż, wspaniała córka, kochająca się wielopokoleniowa rodzina i... liczne romanse. Publiczność mogła odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie staliśmy się społeczeństwem, dla którego ułuda ważniejsza jest od prawdy, a intensywność przeżycia znaczy więcej niż jego autentyczność? Natomiast "Szelmostwa lisa Witalisa" to historia przebiegłego szelmy, który realizuje swoje niecne plany kosztem swoich pobratymców, tworząc swoistą parodię demokracji. Przewrotny i wyrachowany rudzielec potrafi zjednać sobie przychylność mieszkańców lasu. Obiecując przysłowiowe „gruszki na wierzbie”, zostaje wybrany na prezydenta leśnej wspólnoty. Czy takiego przywódcy chciały zwierzęta?

Na Faktorii Handlowej miał miejsce emocjonujący VII Tradycyjny Turniej Łuczniczy o Bursztynową Strzałę. Uczestnicy, oprócz zawodów, mogli wziąć udział w grze terenowej i warsztatach ruchowych. Wszystkim zawodnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przed nami kolejny tydzień wakacyjnych atrakcji w Pruszczu Gdańskim, a w nim:
24.08.2023 r., godz. 10:00-12:00, Plac zabaw przy ul. Tysiąclecia – festyn miejski z cyklu „Wakacje w mieście"
25.08.2023 r., godz. 20:30, Faktoria Kultury – Koncert Szczyla
25.08.2023 r., godz. 10:00-12:00, Piknik czytelniczy
26.08.2023 r., godz. 17:00, Faktoria Kultury – Koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański
26-27.08.2023 r., godz. 10:00, Faktoria Handlowa – pożegnanie lata z grupą rekonstrukcji TAGMATA (okres Bizancjum)