• Home
  • Lista aktualności
  • Cztery medale dla pruszczańskiego klubu Teakwon-Do na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych
Image

Prawie 400 zawodników z 48 klubów z całej Polski rywalizowało w dniach 28-30 maja 2021 roku na matach w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie na XXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Sportowy Klub Taekwon-do An-Do z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała 18-osobowa ekipa. Wśród nich 15 zawodników (4 reprezentantki i 11 reprezentantów), w roli trenerów Dorota Mazur i Przemysław Czerwiński, a sędzią powołanym na te zawody był Rafał Mach.

W sobotę odbyły się starty juniorów, a w niedzielę juniorek. Po zaciętych pojedynkach w dwudniowej rywalizacji Klub An-Do zdobył cztery medale: złoto i trzy brązy.

Konrad Witkowski, który w swojej kategorii wagowej -64 kg nie miał sobie równych, zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski i złoty medal. Warto dodać, że Konrad jest trzynastym zawodnikiem, który sięgnął po tytuł Mistrza Polski w barwach klubu z Pruszcza Gdańskiego. Występ Konrada był ogromną niespodzianką tych zawodów.

Wojciech Boroch, po zaciętych pojedynkach w kategorii +70 kg, otarł się jak w roku poprzednim o finał i skończył rywalizację z brązowym medalem Mistrzostw Polski. Szymon Banakowicz w pięknym stylu zdobył dwa brązowe medale. Pierwszy w konkurencji układów stopni Mistrzowskich I dan, a drugi w konkurencji walk -70 kg. Na wyróżnienie zasługuje Marek Pietrzak, który w niesamowicie liczebnej konkurencji układów stopni uczniowskich, gdzie wystartowało aż 154 zawodników, otarł się o podium, zajmując 5 miejsce.

W walkach najbliższe miejsca podium zajęli:
Łukasz Flisikowski - 7 miejsce/42 zawodników, walki -58 kg
Jakub Stamski - 7 miejsce/22 zawodników, walki -70 kg
Franciszek Smeja - 9 miejsce/38 zawodników, walki -64 kg

Dziewczęta niestety bez medali, ale wszystkie cztery wygrały przynajmniej po jednym pojedynku, pokazały charakter i ogromne serce do walki.

Klub An-Do zdobył na tym turnieju 49 punktów w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży, co dało mu miejsce 5, a cztery zdobyte medale w klasyfikacji medalowej na 48 sklasyfikowanych klubów uplasowały go na 10 pozycji.

W tym sezonie klub czekają jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów i start Przemka oraz Karola. Najważniejsza impreza Młodzików została przeniesiona na jesień.