English Camp - bezpłatne pólkolonie dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i o niskim statusie materialnym

  • Home
  • Wydarzenia
  • English Camp - bezpłatne pólkolonie dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i o niskim statusie materialnym
English Camp to półkolonie realizowane nieprzerwanie od 2004 roku, dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W Campach wzięło udział już prawie 950 dzieci w wieku 9-14 lat pochodzących z terenu województwa pomorskiego. Pod okiem Gdańskiego PMI grupa około 40 wolontariuszy z trójmiejskich firm, szkół i uczelni pracuje nad przygotowaniem profesjonalnego, interesującego i edukacyjnego wyjazdu zimowego i wakacyjnego dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statusie materialnym.

Głównym celem obozu jest rozwój pasji młodych kreatywnych i ciekawych świata ludzi poprzez naukę języka angielskiego i zajęcia tematyczne. Dzieciaki mają okazję uczyć się z profesjonalistami. Biorą udział w licznych zajęciach powiązanych z muzyką, malarstwem, sportem jak i innych tematycznych warsztatach. Podopieczni poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni, w ramach którego dzieci realizują swój własny projekt np.: moda, taniec, sport i zdrowie czy ochrona środowiska. Nawet COVID nie przerwał tej społecznej tradycji i mimo przeciwności losu zrealizowane zostały alternatywne zajęcia online, a przy wsparciu opiekunów placówek odbyły się warsztaty tematyczne. Do ostatniej, letniej edycja English Campa organizatorzy zaprosili dzieci z Ukrainy, które znalazły w Polsce dom. W zimowej edycji również uczestnikami będą dzieci z Polski i Ukrainy. 

Tegoroczny zimowy English Camp
Tegoroczny Winter English Camp organizowany jest pod hasłem „be healthy by active”, czyli bądź zdrowy i aktywny, stąd w programie liczne aktywności sportowe, zajęcia zespołowe, muzyczne czy manualne – będzie aktywnie i zdrowo.
Data: 23-27 stycznia 2023, 8:30-16:00.
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim, ul. Niemcewicza 1.

Jak się zgłosić?
Zapisy za półkolonie odbywają się poprzez formularz: formularz zgłoszeń.
 
English Camp organizuje Project Management Institute Poland Chapter Gdańsk Branch w ramach CSR (ang. corporate social responsibility). PMI to otwarta społeczność nastawiona na rozwój oraz współpracę, dzieląca się wiedzą i doświadczeniem z otoczeniem.
PMI Oddział Gdańsk działa na Pomorzu od 2008 roku. Jednak jako lokalna społeczność praktyków zarządzania projektami w Trójmieście zrzeszała się już od 2004 roku. To aktywna grupa 46 wolontariuszy, która realizuje projekty oraz organizuje wydarzenia służące rozwojowi i szerzeniu dobrych praktyk zarządzania projektami. Gdańska inicjatywa zainspirowała też inne oddziały PMI.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.