Image

Pruszczański klub AN-DO zdobył 5 medali podczas Mistrzostw Świata w Finlandii

Kolejna najważniejsza impreza w świecie taekwon-do przeszła do historii. XXII Seniorów, XVI Juniorów i I Kadetów Mistrzostwa Świata Taekwon-do ITF odbyły się w dniach 4-10 września 2023 w Tampere w Finlandii.

Udział w wydarzeniu wzięło: 1008 zawodników, 336 trenerów, 121 sędziów oraz 582 oficjeli. Wśród nich znalazła się też dwójka „Pruszczańskich Lwów” Szymon Banakowicz, Wojciech Boroch, dla których był to życiowy debiut.

Indywidualny start Szymona w walkach -70 kg zakończył się 5 miejscem i patrząc na ilość zawodników w tej kategorii, można to uznać za bardzo dobry wynik.Niesamowite efekty ekipa z Pruszcza Gdańskiego osiągnęła w konkurencjach drużynowych.

Drużyna w składzie Szymon Banakowicz, Wojciech Boroch, Kamil Sierszchulski, Karol Kruk, Oskar Widomski, Paweł Książek wywalczyli srebro i tytuł Wicemistrzów Świata w drużynowych walkach juniorów oraz brąz i wraz z nim tytuł II Wicemistrzów Świata drużynowe testy siły juniorów.

Kolejna drużyna, w składzie której znaleźli się Szymon Banakowicz, Jakub Cieślak, Nazar Chumachenko, Karol Kruk, Oskar Chiński wywalczyła srebro i tytuł Wicemistrzów Świata w drużynowych technikach specjalnych juniorów.

W sumie zawodnicy pruszczańskiego AN-DO zdobyli, aż 5 medali Mistrzostw Świata 3 srebrne i 2 brązowe. Gratulujemy, to był wyjątkowy start!