• Home
  • Wprowadzamy Kartę Mieszkańca w Pruszczu Gdańskim!
Image

Wprowadzamy Kartę Mieszkańca w Pruszczu Gdańskim!

Wprowadzamy Kartę Mieszkańca w Pruszczu Gdańskim! Już we wrześniu będzie można zapoznać się z dedykowanym portalem mieszkańca oraz aplikacją. Posiadanie karty uprawniać będzie mieszkańców miasta Pruszcz Gdański do skorzystania z ulg i zniżek, których udzielać będą Partnerzy programu.

- Karta Mieszkańca jest elementem polityki społecznej i promocyjnej miasta – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. – To też działanie wychodzące naprzeciw przedsiębiorcom. Chcemy wspierać lokalne biznesy i instytucje, nawiązać bliższą współpracę. Miasto ma dużo do zaoferowania, a program Pruszczańska Karta Mieszkańca ma pomóc dostrzec pruszczanom te możliwości.

Kartę i Pakiet Mieszkańca będzie mogła otrzymać osoba, która jest zameldowana w Pruszczu Gdańskim lub rozlicza tutaj podatek PIT (składa deklarację PIT w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim ,wskazując jako miejsce zamieszkania miasto Pruszcz Gdański). Osoby niepełnoletnie uzyskują kartę dzięki rodzicowi spełniającemu jeden z tych warunków. Wniosek o Pakiet Mieszkańca będący podstawowym pakietem można składać elektronicznie lub osobiście.

Jeśli prowadzisz firmę, organizację, instytucję na terenie Pruszcza Gdańskiego – zapraszamy Cię do udziału w programie i zajrzenie do zakładki „Jak zostać Partnerem”.

Karta jest łatwa w użyciu, zarówno w wersji elektronicznej, jak i plastikowej, a korzystanie z niej wspiera będzie specjalna aplikacja. Wyrobienie karty oraz korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne. Mieszkańcy miasta będą informowani na bieżąco o szczegółach dotyczących wydawania karty i o powiększającym się katalogu zniżek, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualności. Punkty, w których będzie honorowana karta zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami programu.

Masz pytania? Wyślij wiadomość na: kontakt@mieszkamwpruszczu.pl.