• Home
  • MEVO 2.0 - spotkanie informacyjne dla mieszkańców metropolii
Image

MEVO 2.0 - spotkanie informacyjne dla mieszkańców metropolii

Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców metropolii dot. Mevo 2.0. Odbędzie się ono online we wtorek 12 stycznia o godz. 17:00.
 
Na spotkaniu oficerowie rowerowi oraz specjaliści od zamówień publicznych podsumują dotychczasowe działania, w tym trwający od maja dialog konkurencyjny i przedstawią harmonogram najbliższych działań. Spotkanie to także okazja do dyskusji na temat rekomendacji dotyczących przyszłego systemu.
 
Spotkanie w formule online odbędzie się na platformie zoom, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja pod linkiem: formularz zgłoszeń.

System roweru metropolitalnego Mevo obejmuje 14 gmin OMGGS (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo), a kolejne już zgłaszają chęć dołączenia do projektu (Kosakowo i Kolbudy). Od 26 marca do 28 października 2019 r. – ponad 160 tys. zarejestrowanych użytkowników, wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. Mevo było najbardziej popularnym systemem roweru publicznego w kraju. Przez ostatnie miesiące - po wypowiedzeniu umowy nierzetelnemu operatorowi - zespół ds.  Mevo, składający się z oficerów rowerowych oraz specjalistów od zamówień publicznych, rozmawiał z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu w trakcie dialogu technicznego. W maju 2020 został ogłoszony dialog konkurencyjny dot. nowego Mevo. Biorą w nim udział trzy firmy: konsorcjum BikeU i Freebike, firma Marfina (Movienta) z podwykonawcą Geovelo oraz Nextbike Polska. Zebrane informacje i analizy są podstawą do założeń działania Mevo w kolejnych latach. Ważnym elementem tego procesu są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo.