Image

Budżet Obywatelski na rok 2024 – wyniki głosowania

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas na zapoznanie się z projektami i oddali głos bardzo dziękujemy za aktywność i zaangażowanie w sprawy miasta.

W dniach 8-18 września 2023 r. mieszkańcy miasta Pruszcz Gdański mogli oddawać swoje głosy na projekty, które ich zdaniem warte są realizacji. W tym roku zgłoszone zostały 33 projekty, z czego 27 przeszło pozytywnie weryfikację i to one zostały poddane głosowaniu.

Udział w głosowaniu można było wziąć na dwa sposoby:
  • wypełniając formularz na stronie: http://bo.pruszcz-gdanski.pl/ lub
  • wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do urny w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański.
Większość głosujących zdecydowała się oddać głos za pomocą formularza elektronicznego. 19 września 2023 r. otwarto urnę z głosami papierowymi. Znalazły się w niej 23 formularze do głosowania, z czego po ocenie komisji uznano, że tylko 14 były wypełnione prawidłowo.

W tegorocznej edycji konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego 2314 pruszczan oddało ważny głos, osoby te przyznały łącznie 31627 punktów. 

Które projekty otrzymały największą liczbę punktów ?
1. Poszerzenie miejsca otwartej strefy aktywności. Linarium.
2. Elektroniczny rozkład jazdy autobusów ZTM.
3. Tor przeszkód + bezobsługowy park linowy.
4. Bezpiecznie z Lwem Pruszkiem.

To właśnie te cztery projekty zostaną wpisane do realizacji w przyszłorocznym budżecie Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański. Gratulujemy pomysłodawcom projektów i zachęcamy do aktywności w kolejne edycji Budżetu Obywatelskiego.
 
Poniżej zdjęcie z otwarcia urny z formularzami do głosowania w wersji papierowej.