• Home
  • Mieszkasz w Pruszczu Gdańskim i rozliczasz tu podatki? Weź udział w loterii PIT!
Image

Mieszkasz w Pruszczu Gdańskim i rozliczasz tu podatki? Weź udział w loterii PIT!

W tym roku po raz drugi odbędzie się w naszym mieście Loteria PIT. Pierwsza edycja loterii została przeprowadzona w 2020 roku. Wzięło w niej udział 3015 osób, a 213 z nich zadeklarowało, że rozlicza się w Pruszczu Gdańskim po raz pierwszy.

Nagrodami w ubiegłorocznej edycji Loterii PIT były: samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid oraz trzy elektryczne hulajnogi Xiaomi MiJia 365. Auto trafiło w ręce pana Maksymiliana, a hulajnogi zdobyli: pani Agnieszka, pani Barbara oraz pan Karol. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 15 czerwca 2020 r.

- W tym roku także będzie można wygrać samochód. Tym razem zwycięzca odjedzie nowym modelem Toyoty Yaris, z hybrydowym napędem, rocznik 2020. Druga nagroda to 5000 zł. Jak widać nagrody są cenne i warto wziąć udział w naszej akcji. Zgłoszenia w Loterii będzie można dokonać od 1 marca do 7 maja. Jednak już dziś dobrze pamiętać o Loterii planując rozliczenie swojego podatku. Warunkiem uzyskania losu w Loterii jest rozliczenie się z podatku PIT w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, wskazując jako miejsce zamieszkania miasto Pruszcz Gdański – mówi Janusz Wróbel Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

Jak wziąć udział w loterii?
Udział w loterii może zgłosić każda osoba pełnoletnia, która rozliczy podatek PIT za rok 2020 w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie naszego miasta. Następnie w dniach od 1 marca do 7 maja 2021 r. na stronie akcji pojawi się formularz rejestracyjny, który należy wysłać, aby otrzymać swój indywidualny numer losu loteryjnego. Pruszcz Gdański to stosunkowo niewielkie miasto, dlatego też prawdopodobieństwo wygranej jest wysokie.

Dlaczego Loteria PIT?
Podatek PIT dla samorządu lokalnego ma ogromną wartość i znacząco wpływa na otoczenie. Rozliczanie go w faktycznym miejscu zamieszkania wspiera m.in. inwestycje, dzięki którym w naszym mieście lepiej się mieszka, uczy, pracuje, wypoczywa i załatwia codzienne sprawy.

Jeśli zastanawiacie się, ile z waszego podatku trafia do miejskiego budżetu i na co przeznaczane są te pieniądze - zapraszamy do skorzystania z kalkulatora, który znajduje się na stronie pruszczgdanski.budzetyjst.pl.

Więcej informacji na temat Loterii PIT pojawi się wkrótce, dlatego warto śledzić wiadomości na stronie www.pruszcz-gdanski.pl oraz na profilu miasta na portalu Facebook: facebook.com/MiastoPruszczGdanski. Zachęcamy także do zainstalowania aplikacji BLISKO i otrzymywania wiadomości wprost na swój telefon, więcej na ten temat na: Aplikacja BLISKO!