• Home
  • Koduj z Gigantami: bezpłatne warsztaty z programowania
Image

Koduj z Gigantami: bezpłatne warsztaty z programowania

Przed nami MONSTERIADA „Koduj z Gigantami” czyli ósma edycja ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online. W Pruszczu Gdańskim event odbędzie się 14 lutego 2021 r w Centrum Kultury i Sportu. Uczestnicy będą mieli okazję poznać środowisko Scratch, Glitch, platformę MakeCode i język C#.

Warsztaty umożliwiają  poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom. Chcielibyście skonstruować i zaprogramować jakieś działo przeciwmonsterowe? Siadajmy za stery Scratcha i do dzieła!

Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom - poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry. Poszukajmy mobów i monsterów w Minecraftowym świecie. Mamy nad nimi przewagę, ponieważ sami je zaprogramujemy!

Zdarza Wam się oglądać Youtuberów w akcji? Czytacie poradniki dotyczące gier? Na warsztatach zamienicie się miejscami z ich twórcami i sam stworzycie stronę internetową z informacjami i poradami o tym, jak pokonać wybranego bossa. Przy pomocy internetowego środowiska Glitch, uczestnicy samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w Internecie.

Bohaterowie League of Legends, jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat, wprowadzą uczestników w środowisko Visual Studio, poznanie języka programowania C# i jego zastosowania w tworzeniu gier aplikacji.

Jeżeli chcecie poznać tajniki powstawania gier i samemu spróbować swoich sił w programowaniu – skorzystajcie z okazji i weźcie udział w Monsteriadzie „Koduj z Gigantami”!
Głównym celem akcji „Koduj z Gigantami” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+.

Harmonogram zajęć:
1) 9:00-10:30 – AppInventor  (grupa wiekowa 10-12 lat)
2) 11:15-12:45 - C# i Visual Studio ( grupa wiekowa 13-18 lat)
4) 13:30-14.45 - Minecraft (grupa wiekowa 7-9 lat)
5) 15:30-17:00 - Scratch (grupa wiekowa 10-12 lat)

Szczegóły oraz zapisy na warsztaty na stronie: Koduj z Gigantami

Konkursy

„Koduj z Gigantami” to także konkursy dla uczestników zajęć:
1. Każdy uczeń warsztatów stacjonarnych i online otrzyma upominek niespodziankę oraz weźmie udział w losowaniu wartościowych nagród: laptopa oraz voucherów na kurs w szkole „Giganci Programowania”! 
2. Drugi konkurs dotyczy stworzenia projektu programistycznego wykonanego w programie Scratch (np. gra lub animacja), pt. „Monsteriada”. To konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wykreowanego przez siebie świata w środowisku Scratch. Uczestnikiem może być wyłącznie osoba biorąca udział w warsztatach „Koduj z Gigantami”.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia prac należy wysyłać poprzez link w komentarzu na facebook’u (https://www.facebook.com/kodujzgigantami/) pod postem konkursowym. Zgłoszenie może zamieścić wyłącznie szkoła lub nauczyciel odpowiedzialny za projekt. Link musi prowadzić do projektu udostępnionego na stronie www.scratch.mit.edu.
Termin: 02.03.2021 r. do godziny 10:00.
Do wygrania: laptopy (do dyspozycji ucznia i szkoły), tablet (dla nauczyciela prowadzącego), vouchery na kurs programowania.

Więcej informacji o warsztatach i konkursie pod numerem telefonu: +48 509 130 430.