Image

Wesprzyj projekt Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i Fundacji KIWI!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny jest partnerem Fundacji KIWI w konkursie Funduszu Inicjowania Rozwoju. Projekt, który chcą wspólnie realizować, nosi nazwę Laboratorium Technik Ekologicznych „Pod Chmurką”.

- Będą to bardzo ciekawe zajęcia nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci - mówi Anita Kotwa-Kąkol, kustosz biblioteki. - Tematem przewodnim ma być Upcykling, czyli sztuka przetwarzania rzeczy preloved i preowned w niepowtarzalne rękodzieło. Chcemy stworzyć zieloną przestrzeń spotkań, przestrzeń na świeżym powietrzu, która przy śpiewie ptaków będzie zbliżała ze sobą trzy ważne składowe: Przyrodę, Społeczeństwo i Kulturę w dbałości o to, by były ze sobą w pełnej harmonii.

Jak wesprzeć projekt?
Jednym z etapów konkursu jest kampania crowdfundingowa polegająca na pozyskaniu pieniędzy i finansowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć z pomocą społeczności, która organizuje się wokół tego typu projektów. Konieczne do przejścia do kolejnego etapu jest uzbieranie kwoty minimum 2 500,00 zł do dnia 29 października 2023 r. Bez tego kroku, projekt nie ma szans, nawet jeśli sama inicjatywa byłaby rozpatrzona pozytywnie. Liczy się każda złotówka.

Więcej informacji na temat projektu i zrzutki znajduje się pod linkiem: www.zrzutka.pl