Image

Ferie w Pruszczu Gdańskim – sprawdź co się dzieje!

Ferie zimowe w województwie pomorskim będą trwały od 29 stycznia do 11 lutego 2024 r. Jak co roku, w tym czasie w mieście Pruszcz Gdański, na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami na spędzenie wolnego czasu.

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim  

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim proponuje dzieciom spędzającym ferie w Pruszczu Gdańskim udział w Akcji Zima, która zawita na boisko przy CKiS oraz do Faktorii handlowej. Na uczestników czekają zajęcia sportowo-ruchowe: w pierwszym tygodniu będą to treningi piłki nożnej prowadzone przez trenera Escola Futbolu Pruszcz Gdański, w drugim – treningi wschodniej sztuki walki Taekwon-do pod okiem trenera Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO. Po treningu, prowadzenie przejmą animatorzy z Małej Akademii Teatralnej i zaproponują dzieciom gry i zabawy.
Ferie w mieście, festyny


Szczegółowy harmonogram przedstawia się następująco:
30.01.2024 r. 10:00-12:00 (wtorek) – Boisko obok CKiS
01.02.2024 r. 10:00-12:00 (czwartek) – Faktoria Handlowa
06.02.2024 r. 10:00-12:00 (wtorek) – Boisko obok CKiS
08.02.2024 r. 10:00-12:00 (czwartek) – Faktoria Handlowa

Zima w mieście nie musi być nudna! Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy!

Przez cały czas trwania festynu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Dla zmarzluchów dostępna będzie ciepła herbata, a na zakończenie każdy będzie mógł upiec sobie kiełbaskę przy ognisku. Więcej na ten temat w dziale Wydarzenia.

 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

To nie koniec propozycji. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku 6-12 lat.
 
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim
W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2024 r., w godzinach 10:00-12:00 odbędą się zajęcia dla dzieci:
29.01.2024 r. – Zajęcia kreatywne z masami plastycznymi
30.01.2024 r. – Zajęcia kreatywne z masami plastycznymi
31.01.2024 r. – Budujemy zamki
01.02.2024 r. – Zabawy i planszówki
02.02.2024 r. – Bal karnawałowy

*Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego koniecznie już dzisiaj się zapisz! Regulamin, załączniki oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie biblioteki pod adresem: https://biblioteka-pruszcz.pl 
 
Lodowisko

Lodowisko

26.01.2024 r. rusza lodowisko miejskie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

Z lodowiska korzystać będzie można od 27 stycznia 2024 r. do 25 lutego 2024 r. lub do końca lutego 2024 r. (w zależności od warunków pogodowych). Wejście na lodowisko będzie odpłatne, a w sąsiedztwie znajdować się będzie wypożyczalnia łyżew
 
Cennik usług Cena brutto**
Wejście indywidualne na 1 godzinę zegarową
(bilet normalny)
10 zł
Wejście indywidualne na 1 godzinę zegarową
(bilet ulgowy – osoby z niepełnosprawnościami, dzieci i młodzież do lat 16, renciści i emeryci)
8 zł
Wstęp grupy zorganizowanej/wynajem obiektu przez grupę zorganizowaną na 1 godzinę zegarową 600 zł
Wypożyczenie 1 pary łyżew na 1 godzinę zegarową 5 zł
Ostrzenie 1 pary łyżew 7 zł
Wypożyczenie kasku 4 zł
Wypożyczenie nakolanników 4 zł

** od podanych cen przysługuje jedna z poniższych ulg i zniżek w wymiarze:
1) 50% dla osób posiadających Pruszczańską Kartę Mieszkańca uprawnionych do pakietu Senior
2) 50% dla osób posiadających Pruszczańską Kartę Mieszkańca uprawnionych do pakietu Duża rodzina
3) 10% dla osób posiadających Pruszczańską Kartę Mieszkańca


Godziny otwarcia lodowiska podczas ferii zimowych (poniedziałek-piątek):
10:00-11:00 – nauka jazdy na łyżwach
11:30-12:30 – nauka jazdy na łyżwach
13:00-14:00 – wejście ogólnodostępne
14:30-15:30 – wejście ogólnodostępne
16:30-17:30 – wejście ogólnodostępne
18:00-19:00 – wejście ogólnodostępne
19:30-20:30 – wejście ogólnodostępne

Pełen harmonogram pracy lodowiska zleźć można tutaj.

Uwaga! Ujęte w harmonogramie zajęcia nauki jazdy na łyżwach są ogólnodostępne i nie obowiązują na nie zapisy. Dodatkowo, w wypożyczalni dostępne są tzw. pingwinki dla najmłodszych łyżwiarzy (jeżdziki wydawane są nieodpłatnie przy wypożyczaniu łyżew).


Kryte pływalnie w Pruszczu Gdańskim

Baseny

W okresie ferii zachęcamy także do korzystania z pruszczańskich krytych pływalni, które dla uczniów – mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej, będą dostępne bezpłatnie.

Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim, ul. Kasprowicza 16
Pływalnia dla dzieci i młodzieży czynna jest od 10:00 do 15:00 (ostatnie wejście).
Daty i godziny niedostępne w czasie ferii: 29.01.2024 r. godz. 14:00 i 15:00, 05.02.2024 r. godz. 14:00 i 15:00

Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim, ul. Matejki 1
Pływalnia w czasie ferii oferuje "szczęśliwe godziny" dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieszkających w Pruszczu Gdańskim oraz uczniów pruszczańskich szkół, którzy mieszkają poza terenem miasta. Warunkiem wejścia na basen jest okazanie legitymacji szkolnej.

Grafik wolnych wejść:

 • poniedziałek 11:00-13:40
 • wtorek 11:00-13:40
 • środa 9:00-13:40
 • czwartek 9:00-9:40
 • piątek 9:00-13:40


Więcej informacji i pełen grafik wejść na basen można znaleźć tutaj.
 


Kino na Bursztynowym Szlaku
Na czas ferii Kino na Bursztynowym Szlaku w Pruszczu Gdańskim przygotowało mnóstwo ciekawych filmów, które zachwycą nawet najbardziej wymagających widzów. W repertuarze, który rozpoczyna się 26 stycznia i kończy 15 lutego 2024 r. znajdziemy 7 filmów. Wśród nich są:

 1. KOS - wyjątkowy, odważny i bezczelny. Historia przygotowań do wybuchu insurekcji Kościuszkowskiej, ale opowiedziana niezwykle dynamicznie, ze specyficznym poczuciem humoru. Film otrzymał główną nagrodę Złote Lwy w Gdyni w 2023 r.  Krytycy okrzyknęli już produkcję polską odpowiedzią na Quentina Tarantino. Ten film trzeba zobaczyć!

 2. Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa - kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Ponad godzina doskonałej zabawy, przyjdźcie koniecznie!

 3. Wyfrunięci - to film twórców Minionków. Rodzina Mallardów popadła troszkę w rutynę. Tata Mack jest zadowolony z powolnego życia i z tego, że rodzina jest bezpieczna na stawie w Nowej Anglii. W mamie Pam budzi się zew przygody i chce pokazać dzieciom - nastoletniemu synowi Daxowi i córce Gwen - resztę świata. Kiedy na ich stawie pojawia się migrująca rodzina kaczek z ekscytującymi opowieściami o odległych miejscach, Pam przekonuje Macka do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę. Śmieszne i wzruszające chwile gwarantowane!

 4. Osesja - aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy. Jak skończy się ta historia? Przyjdź i sprawdź.

 5. Biedne istoty - to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

 6. Katak. Podwodna przygoda - Katak należy do białuchów których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie! Doskonale spędzony czas z całą rodziną, zaplanujcie ten czas wspólnie obowiązkowo.

 7. Cudowny chłopak. Biały ptak - minęło kilka lat od wydarzeń znanych z „Cudownego chłopaka”. Julian usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy, izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julianem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten, kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliana? Przyjdź do kina i się przekonaj.

Pełen repertuar wraz z datami seansów znaleźć można w dziale Wydarzenia.


Ceny biletów:
20 zł normalny (18 zł z Pruszczańską Kartą Mieszkańca)
17 zł ulgowy (15 zł z Pruszczańską Kartą Mieszkańca)
16 zł grupowy (15 zł z Pruszczańską Kartą Mieszkańca)
 
Kasa kina otwierana jest 1h przed rozpoczęciem pierwszego seansu i zamykana jest 30 min. po rozpoczęciu ostatniego seansu danego dnia. Kasa kina tel. +48 725 540 725, rezerwacje grupowe tel. +48 607 640 690.
Dom Wiedemanna
Dom Wiedemanna

Dom Wiedemanna w Pruszczu Gdańskim również zaprasza do zajrzenia w jego mury, aby obejrzeć dwie ekspozycje.

Od połowy stycznia trwa wystawa malarstwa Marka Okrassy. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających przez całe ferie, aż do 03.03.2024 r.
Ekspozycja dostępna będzie od wtorku do niedzieli, w godzinach od 12:00 do 16:30, w Domu Wiedemanna przy ul. Krótkiej 6 w Pruszczu Gdańskim.

W dniach 06-10.02.2024 r. również w Domu Wiedemanna, na I piętrze, odbywać się będzie prezentacja historycznego, 8- i 16-bitowego sprzętu komputerowego oraz gier i programów m.in. atari, commodore, amigi, amstrady "Retro granie w Wiedemannie". Podczas wydarzenia będzie można również spróbować swoich sił w retro grach!

Wystawę będzie można zwiedzać od wtorku do soboty, w godzinach od 10:00 do 16:30. Na wydarzenie obowiązują zapisy pod nr telefonu: +48 603 939 603. 


Szkoły miejskie w Pruszczu Gdańskim

Półkolonie w szkołach

Atrakcyjną ofertę na spędzenie czasu w ferie przygotowały szkoły podstawowe, które zapewnią opiekę dla dzieci w formie półkolonii. Pięciodniowe turnusy odbędą się w terminach: 29.01.2024-02.02.2024 r. oraz 05.02.2024-09.02.2024 r.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Niemcewicza 1 w Pruszczu Gdańskim
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruszczu Gdańskim
Termin: 29.01.2024-02.02.2024 r.
Rodzaj zajęć – zajęcia sportowo-rekreacyjne:
- zajęcia sportowe na hali sportowej,
- kulig w Ostrzycach oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- wyjazd na plac zabaw pod dachem Fun Day (zabawy na trampolinach, w basenach kulkowych i na torze przeszkód),
- zajęcia artystyczne,
- wyjście do kina,
- wizyta w muzeum kolejnictwa w Kościerzynie
- warsztaty w Muzeum Morskim,
- zwiedzanie sali interaktywnej,
- wizyta w McDonald's  
Adresaci: dzieci z klas 0-IV
Opłata: 600 zł
Kontakt: ZSO nr 1, ul. Niemcewicza 1, 83-000 Pruszcz Gdański

Organizator: UKS FIT KIDS SCHOOL
Termin: 
05.02.2024-09.02.2024 r.
Rodzaj zajęć – zajęcia sportowo-rekreacyjne:
- zajęcia sportowe na hali sportowej,
- warsztaty z pierwszej pomocy w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Pruszczu Gdańskim,
- zajęcia sportowo-rekreacyjne,
- zabawy i gry w Dmuchanym Parku Rozrywki,
- zabawy sportowe w wodzie,
- wizyta na basenie,
- wizyta w Muzeum Kolejnictwa oraz w Muzeum Akordeonu w Kościerzynie,
- warsztaty w Muzeum Morskim, zwiedzanie sali interaktywnej,
- warsztaty plastyczno-techniczne,
- wyjście do kina.
Adresaci: dzieci z klas 0-IV
Opłata: 680 zł (w przypadku rodzeństwa 650 zł)
Kontakt: budynek ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim, ul. Niemcewicza 1, 83-000 Pruszcz Gdański, tel. organizatora +48 606 940 807 lub +48 505 266 963

Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Tysiąclecia 5 w Pruszczu Gdańskim
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruszczu Gdańskim
Termin: 29.01.2024-02.02.2024 r. oraz 05.02.2024-09.02.2024 r.
Rodzaj zajęć – zajęcia sportowo-rekreacyjne "Zimowe zajęcia z DWÓJKĄ":
- wycieczki: Loopys World; Muzeum - Niewidzialny Gdańsk,
- wystawa budowli z klocków Lego,
- wybrany seans filmowy w kinie,
- warsztaty z tabletami, plastyczne,
- zajęcia sportowe,
- turniej warcabowy,
- gry i zabawy, gry planszowe,
- zajęcia z żywego słowa,
- zajęcia muzyczne.
Adresaci: dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim
Opłata: 400 zł/turnus (w tym 3 posiłki: II śniadanie, obiad, podwieczorek)
Kontakt: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruszczu Gdańskim, ul. Tysiąclecia 5, tel. +48 58 682 35 14

Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Matejki 1 w Pruszczu Gdańskim
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszczu Gdańskim (kierownik wypoczynku: Estera Chrzanowska) 
Termin: 29.01.2024-02.02.2024 r.
Rodzaj zajęć – zajęcia sportowo-rekreacyjne:
- wycieczki autokarowe do Gdańska (kino, teatr, LoopisWorld),
- zajęcia sportowe (basen, łyżwy, zajęcia na sali gimnastycznej: gry zespołowe, zawody sportowe),
- zajęcia artystyczno-plastyczne (robienie kul do kąpieli, bransoletki itp.),
- warsztaty chemiczne.
Adresaci: dzieci z klas I-III
Opłata: 500 zł/turnus
Kontakt: Szkoła Podstawowa nr 3, w Pruszczu Gdańskim, ul. Matejki 1, tel. +48 58 682 29 53 

Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Kasprowicza 16 w Pruszczu Gdańskim
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim
Termin: 29.01.2024-02.02.2024 r. oraz 05.02.2024-09.02.2024 r.
Rodzaj zajęć – zajęcia sportowo-rekreacyjne:
- wycieczki autokarowe,
- warsztaty: piekarnicze, bębniarskie, plastyczne, drukarskie, czerpania papieru, morskie, robotyki, kaligraficzne,
- zabawa w trójmiejskich salach zabaw,
- zawody sportowe,
- zajęcia sportowe na basenie.
Adresaci: dzieci z klas I-V ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim
Opłata: 550 zł/turnus
Kontakt: Szkoła Podstawowa nr 4, w Pruszczu Gdańskim, ul. Kasprowicza 16, tel. +48 58 682 20 24