• Home
  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna wciąż nieczynna
Image

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna wciąż nieczynna

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID -19 oraz pogarszającą się sytuacją w całym kraju, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim będzie nieczynna do odwołania.

W imieniu pracowników biblioteki przekazujemy list do czytelników:

"Bardzo trudna sytuacja epidemiologiczna w całym kraju a także na Pomorzu, skłoniła nas do dalszego zamknięcia biblioteki. Przy podejmowaniu tej naprawdę niełatwej dla nas wszystkich decyzji kierowaliśmy się zaleceniami Biblioteki Narodowej. W swoich rekomendacjach stwierdza, iż mimo, że ostatnie rozporządzenie rządowe nie nakazuje zamknięcia bibliotek publicznych, to jednak: .

Troska nasza o zdrowie Państwa i swoje nie wynika jedynie z doniesień, jakie dostarczają nam media, ale również z faktu, iż wśród pracowników pojawiły się osoby będące nosicielami wirusa COVID-19. Ponadto jedna z pracownic w tym tygodniu straciła członka rodziny w wyniku zachorowania na koronawirusa. Kierując się w/w motywami, została podjęta decyzja o rezygnacji z udostępniania książek czytelnikom.

Zapewniamy Państwa, iż nadal kupujemy i opracowujemy nowości książkowe. Ponadto wykonujemy prace wewnętrzne, które polegają m.in. selekcji i ubytkowaniu książek zniszczonych, wprowadzaniu danych czytelników do systemu komputerowego, celem umożliwienia elektronicznego korzystania z naszych zbiorów.

Bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość, jednocześnie życząc zdrowia.

Dyrekcja oraz pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim."