Image

Loteria PIT czas start!

Startujemy z miejską akcją "Rozlicz PIT w Pruszcz Gdańskim"! Rozliczając podatek PIT jako mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, możesz wygrać hybrydowe auto lub 5 000 zł. Wystarczy, że w deklaracji PIT wskażesz jako miejsce zamieszkania adres z terenu naszego miasta i możesz zgłosić swój udział w akcji! Od 1 marca 2024 r. na stronie www.pitwpruszczu.pl znajdziesz krótki formularz rejestracyjny, po jego wypełnieniu otrzymasz swój osobisty numer loteryjny.

W tym roku odbędzie się już piąta edycja loterii. Pierwsza miała miejsce w 2020 roku i udział w niej wzięło 3015 osób, z czego 213 zadeklarowało, że rozlicza się w Pruszczu Gdańskim po raz pierwszy. Liczba uczestników w kolejnych latach kształtowała się następująco:
  • w 2021 roku: 4197 mieszkańców (w tym po raz pierwszy w naszym mieście: 312 osób),
  • w 2022 roku: 4449 mieszkańców (w tym po raz pierwszy w naszym mieście: 330 osób),
  • w 2023 roku: 5114 mieszkańców (w tym po raz pierwszy w naszym mieście: 372 osoby).
Chętnych przybywa, jednak nadal jest to akcja, w której szansa na wygraną jest statystycznie ogromna. W ostatnich edycjach główne nagrody trafiły: w 2020 roku do pana Maksymiliana, w 2021 roku do pani Kamili, w 2022 roku do pana Dariusza, a w 2023 roku do pana Pawła. Kto wygra w roku 2024? Może Ty? Jedno jest pewne — żeby wygrać, trzeba się zgłosić, do czego gorąco zachęcamy.

Kto może wziąć udział w loterii?

Udział w loterii może zgłosić każda osoba pełnoletnia. Wystarczy rozliczyć podatek PIT za rok 2023 w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim i wskazać jako miejsce zamieszkania adres na terenie naszego miasta – mówi Janina Wilkos-Gad, Kierownik Referatu Współpracy i Promocji Urzędu Miasta. - W tym roku nagrodami w loterii są: Fiat 500 z napędem hybrydowym oraz kwota 5000 zł. Warto zaznaczyć, że obie nagrody są powiększone o wartość podatku, a samochód dodatkowo o ubezpieczenie OC i koszty rejestracji.

Aby być na bieżąco z informacjami na temat Loterii PIT, warto śledzić wiadomości w serwisie miejskim pod adresem www.pruszcz-gdanski.pl oraz na profilu miasta na portalu Facebook: facebook.com/MiastoPruszczGdanski. Zachęcamy także do zainstalowania aplikacji Mieszkam w Pruszczu, żeby móc śledzić wszystkie interesujące pruszczan wiadomości na swoim telefonie!

Grafika promująca Loterię PIT 2024, na której widać nagrodę główną, auto Fiat 500.