Image

Zagłosuj na węzły integracyjne Pruszcz Gdański-Cieplewo-Pszczółki w konkursie na inwestycję z perspektywą

Jedna z pruszczańskich inwestycji tj. "Budowa węzłów integracyjnych Pruszcz Gdański, Cieplewo i Pszczółki wraz z trasami dojazdowymi", została zgłoszona do konkursu Polskiej Agencji Prasowej „Inwestycja z perspektywą”.
 
Na stronie www.europapnews.pap.pl uruchomiony został mechanizm, za pośrednictwem którego internauci w prosty sposób mogą zagłosować na najciekawsze ich zdaniem inwestycje UE w Polsce. Inwestycję można znaleźć zaznaczając odpowiednie województwo na mapie – po prawej stronie pojawi się wtedy lista projektów - lub używając wyszukiwarki, która znajduje się nad mapą. Link do głosowania: https://europapnews.pap.pl/#maps.
  
Do tegorocznej edycji konkursu na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej, zgłoszono 158 przedsięwzięć. Głosowanie potrwa do 31.12.2021. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni po Nowym Roku.

Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi reporter Polskiej Agencji Prasowej z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Wideorelacja z tej wizyty zostanie opublikowana na stronach PAP.

Pruszczańska inwestycja została zakończona w 2021 roku i realizowaliśmy ją wspólnie z: Gminą Wiejską Pruszcz Gdański, Gminą Wiejską Pszczółki, Gminą Wiejską Trąbki Wielkie oraz Powiatem Gdańskim.

Łączna wartość zadań inwestycyjnych w projekcie wyniosła 49 milionów złotych, a Unia Europejska pokryła prawie 70% z tych wydatków, przyznając dofinansowanie w kwocie 26 milionów złotych.

Więcej informacji o pruszczańskiej inwestycji można znaleźć tutaj: https://europapnews.pap.pl/node/19568.