• Home
  • Gigantyczny sukces 10. edycji akcji „Koduj z Gigantami”
Image

Gigantyczny sukces 10. edycji akcji „Koduj z Gigantami”

5 i 6 lutego odbyły się stacjonarne warsztaty 10. edycji ,,Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki” organizowane przez szkołę Giganci Programowania w Pruszczu Gdańskim. To największa bezpłatna ogólnopolska społeczna akcja edukacyjna. W zajęciach stacjonarnych udział wzięło ponad 130 uczestników z Pruszcza Gdańskiego!

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz 7 klasa wzwyż odbywają się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce. 10 edycja akcji “Koduj z Gigantami” została przeprowadzona w 5 środowiskach:
  • Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
  • Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania,
  • App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne,
  • C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania,
  • Python - język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów,
  • Zajęcia prowadzone były w blokach 1,5-godzinnych w grupach do 12 osób.
Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć obejmował stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Warsztaty zostały przeprowadzone przez najlepszych trenerów-programistów.

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania nowych relacji, wymiany doświadczeń, wspólnej gry oraz dyskusji z rówieśnikami.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” - miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Na wydarzenie można się jeszcze zapisywać, ostatnie zajęcia odbędą się 27 lutego 2022 r. Dokładne adresy i terminy w konkretnych miastach dostępne są na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Akcję ,,Koduj z Gigantami’’ wsparło ponad 100 patronów honorowych i 70 patronów medialnych. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE oraz włodarze miast, w których odbędą się zajęcia – w tym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.