• Home
  • Nowoczesne pomieszczenie do nauki indywidualnej uczniów w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim
Image

Nowoczesne pomieszczenie do nauki indywidualnej uczniów w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

W Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim zostało zakupione nowe pomieszczenie do prowadzenia zajęć indywidualnych lub w małych grupach.

Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie optymalnych warunków dla uczniów do nauki ze zminimalizowaniem bodźców zewnętrznych. Praca w pomieszczeniu kabiny akustycznej jest dodatkowym miejscem do cichej nauki. Z kabiny będą korzystały dzieci na zasadach klasycznej sali lekcyjnej. Z dodatkowego miejsca mogą skorzystać wszyscy uczniowie szkoły, w tym uczniowie z różnymi rodzajami niepełnosprawności. W pomieszczeniu tym będą prowadzone zajęcia przede wszystkim indywidualne z uczniami również, tymi którzy mają problemy z koncentracją i potrzebują wyciszenia, aby efektywnie pracować.

Dzięki takiej inicjatywie, w bardzo dobrych i komfortowych warunkach, będzie prowadzony proces dydaktyczny, w tym z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Innowacyjne i nowoczesne pomieszczenie będzie dodatkowym atutem spędzania czasu ucznia w szkole. Pomieszczenie posiada wewnętrze oświetlenie, które jest przyjazne dla oka. Kabina także wyposażona jest w niezależny system wentylacji, dostęp do Internetu oraz komputer.

Tapicerka i pianka siedzeń jest wykonana ze specjalnych niepalnych materiałów. Pomieszczenie kabiny akustycznej zostało ozdobione pracą uczennicy Martyny Kumorczyk, absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku. Praca symbolizuje patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego. Misternie wykonana postać, stworzona przez nuty nawiązuje do historii i tradycji szkoły. Inwestycja została sfinansowana z funduszy Urzędu Miasta Pruszcza Gdańskiego.