• Home
  • Młodzi pruszczanie multimedalistami Mistrzostw Polski w Taekwon-do
Image

Młodzi pruszczanie multimedalistami Mistrzostw Polski w Taekwon-do

 
Doskonałym wynikiem sportowym zakończyły się występy zawodników Sportowego Klubu AN-DO na Mistrzostwach Polski w Taekwon-do, które odbyły się w dniach 16-18 października 2020 r., na terenie hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.
Klub z Pruszcza Gdańskiego wystawił na tą imprezę czteroosobową ekipę w skład, której weszli trener Dorota Mazur, sędzia Rafał Mach i 2 zawodników Karol Keler junior i Przemysław Czerwiński młodzieżowiec/senior. Występy zawodników przeszły najśmielsze oczekiwania, Karol Keler i Przemysław Czerwiński, zdobyli aż 8 medali!

Już pierwszego dnia zawodów, Karol Keler pokazał w jak doskonałej jest formie. Zawodnik w walkach wygrał całą kategorię układów Mistrzowskich I Dan, zdobywając tym samym złoty medal i Mistrzostwo Polski. Kolejne konkurencje w jakich sprawdza się Karol to techniki specjalne i testy siły. Wszechstronność oraz ponad przeciętna sprawność pozwala naszemu juniorowi sięgnąć w tych konkurencjach po kolejne medale, 2 srebra i 2 tytuły Wicemistrza Polski.
Zdobyte medale dają Karolowi Keler tytuł Najlepszego Zawodnika Mistrzostw Polski Juniorów 2020 r., a Klub AN-DO pierwszy raz w 13-letniej historii istnienia staje na 3 miejscu podium, w klasyfikacji medalowej klubów Mistrzostw Polski Juniorów.

Jeszcze tego samego dnia, tuż po zakończeniu startów konkurencji juniorskich ruszyli zawodnicy w kategorii wiekowej młodzieżowca (19-21 lat). Najbardziej utytułowany zawodnik pruszczańskiego klubu, Przemysław Czerwiński zmotywowany wynikami młodszego kolegi nie mógł wypaść gorzej i w walkach w swojej kategorii tj. 85 kg zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców. W konkurencji technicznej również dał świetny występ, zdobywając tym razem srebro i tytuł Wicemistrza Młodzieżowców.

Drugiego dnia zawodów odbyły się starty Seniorów. Przemek Czerwiński jako młodzieżowiec miał możliwość startu i sprawdzenia się w gronie starszych i bardziej doświadczonych zawodników. I tak zarówno w walkach kategorii wagowej 85 kg, jaki i w układach stopni mistrzowskich III Dan skończyły się dla niego zdobyciem dwóch brązowych medali. Konkurencje sprawnościowe, techniki specjalne i testy siły, w których Przemek do tej pory odnosił sukcesy tym razem pozostały poza podium.

Za fantastyczne wyniki i osiągnięte sukcesy ekipie pruszczańskiego klubu AN-DO należą się ogromne brawa i gratulacje. Trzymamy kciuki za kolejne starty i życzymy dalszych sukcesów.