• Home
  • Wspierajmy się! Pomoc sąsiedzka dla seniorów w sytuacji zagrożenia koronawirusem
Image

Wspierajmy się! Pomoc sąsiedzka dla seniorów w sytuacji zagrożenia koronawirusem

Chcesz pomóc seniorom, by w ten trudny czas związany z koronawirusem nie musieli wychodzić z domów? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim i zostań wolontariuszem pomocy sąsiedzkiej. Dowiesz się, którym starszym osobom możesz pomóc, robiąc im np. zakupy, wykupując leki czy załatwiając drobne sprawy.

Musimy być solidarni w ten trudny czas. Zwróćmy uwagę na osoby wymagające pomocy, seniorów, osoby samotne, niepełnosprawne w naszym najbliższym otoczeniu. Zrobienie zakupów, wyjście z psem czy inna pomoc nie wymaga dużego wysiłku, a seniorom umożliwi bezpieczne pozostanie w domu.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy osoby starsze, schorowane, by unikały dużych skupisk ludzkich, a najlepiej w ogóle nie wychodziły z domów. Zachęcamy też do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Może na Twoim osiedlu, w sąsiednim bloku mieszka senior, który potrzebuje Twojej pomocy? Zwróćmy szczególną uwagę na samotnych starszych mieszkańców w naszym najbliższym otoczeniu.
 


Osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub dostarczeniu leków, a także osoby, które chciałyby pomóc, zachęcamy do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim

  • w poniedziałek w godz. 8.00 - 16.00
  • od wtorku do piątku w godz. 7.30 - 15.30
  • tel. +48 58 682 27 55, e-mail: mops@pruszcz-gdanski.pl
 

Osoby, które chcą wspomóc seniorów w tym trudnym czasie mogą również zgłaszać się bezpośrednio do fundacji „Pomagać jest warto”, z którą współpracuje MOPS w zakresie udzielania niezbędnej pomocy osobom w wieku senioralnym, w tym dostarczaniu osobom starszym zakupów spożywczych lub leków.

Dane kontaktowe:
tel. +48 507 771 882
e-mail: pomagac.jest.warto@gmail.com
http://www.pomagacjestwarto.pl/