Image

Dlaczego warto rozliczać PIT w miejscu zamieszkania?

Pomysł na organizację Loterii PIT narodził się pod koniec 2019 roku. Nasze miasto cały czas się rozrasta i zależy nam na tym, aby mieszkańcy się z nim utożsamiali. Ze strony pruszczan nie ma prostszej formy okazania patriotyzmu lokalnego niż rozliczenie podatku dochodowego w swoim mieście.

Od lat miasto stara się pokazać mieszkańcom, jak ważne jest rozliczanie podatku PIT w miejscu zamieszkania. Dlaczego to takie ważne? Wpływy z udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych wynoszą około 1/3 dochodów własnych budżetu. W 2022 r. wpływy z udziału w podatku 
dochodowym od osób fizycznych wyniosły 33,82% dochodów własnych budżetu. Z tych środków realizowane są m.in. ważne dla miasta inwestycje.

W tym roku, w czwartej już edycji Loterii PIT, na mieszkańców czeka hybrydowa Toyota Yaris z rocznika 2023 oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł. Ponadto obie nagrody są powiększone o wartość należnego podatku, a samochód dodatkowo o ubezpieczenie oraz koszty rejestracji pojazdu.

Z roku na rok w Pruszczu Gdańskim przybywa mieszkańców i coraz więcej osób bierze udział w Loterii PIT. Rośnie także liczba osób, które rozliczają się w Pruszczu Gdańskim po raz pierwszy.
 
Środki wpływające do budżetu miasta z podatków przeznaczane są na rozwój infrastruktury takiej jak chodniki, komunikacja miejska czy szkoły. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie dotyczącej budżetu miasta: https://pruszczgdanski.budzetyjst.pl
 
Jak wygrać w Loterii PIT?
Aby wygrać jedną z nagród w Loterii PIT należy, rozliczając PIT w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim wskazać jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za rok 2022 adres z terenu miasta Pruszcz Gdański (jeśli w Twojej deklaracji nie ma takiej rubryki, ważne jest, aby zaktualizować adres zamieszkania w Urzędzie Skarbowym. Można to zrobić wypełniając druk ZAP-3). Następnie wystarczy już tylko wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie www.pitwpruszczu.pl i zachować swój indywidualny kod, który weźmie udział w losowaniu. Losowanie odbędzie się 11 maja 2023 roku.
 
Jak wygrać w loterii PIT?
Zostaw PIT u siebie
Podatek PIT to dla samorządu lokalnego ogromna część dochodów, która ma wpływ na otoczenie mieszkańców! Dlatego tak ważne jest, aby mieszkańcy płacili podatki według faktycznego miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy więc, aby zaktualizować dane o miejscu swojego faktycznego zamieszkania, a zapłacony podatek PIT wróci do Ciebie!