• Home
  • Badanie Klimatu Rowerowego – czekamy na Twój głos!
Image

Badanie Klimatu Rowerowego – czekamy na Twój głos!

Pruszcz Gdański bierze udział w Badaniu Klimatu Rowerowego 2020. Jeśli jeździsz rowerem codziennie, czasami lub tylko sporadycznie, weź udział w badaniu i powiedz nam jaka jest Twoja opinia na temat warunków korzystania z roweru w naszym mieście.

Na czym polega badanie?
Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. 

Badanie jest realizowane w porozumieniu z organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF).

Etapy badania:
  1. Ankieta. Mieszkańcy, codzienni użytkownicy rowerów, wypełniają anonimową ankietę (online lub stacjonarnie), w której oceniają warunki panujące w swoim mieście lub gminie.
  2. Analiza. Dane z ankiet są analizowane i opracowywane przy użyciu sprawdzonej od 1998 roku metodologii Fahrradklima-Test. Według niej w 2018 roku przebadano blisko 700 europejskich miast.
  3. Raport. Wyniki przedstawiane są w 6-stopniowej skali i są powszechnie dostępne. Kierowane są szczególnie do samorządowców, osób decyzyjnych oraz osób odpowiedzialnych za kształtowanie ruchu.
Ankieta jest anonimowa i jej wypełnienie zajmie ok. 10 min. WYPEŁNIAM ANKIETE >>

Baner odsyłający do strony z ankietą kilknij