Image

Nadszedł czas na odnowienie Pakietu Mieszkańca na 2024 rok

Przyszedł czas na odnowienie Pakietu Mieszkańca na 2024! Aby nadal cieszyć się korzyściami Pruszczańskiej Karty Mieszkańca, konieczne jest aktywowanie nowego Pakietu Mieszkańca na 2024 rok.

Aby Pruszczańska Karta Mieszkańca była ważna w danym roku, konieczne jest aktywowanie odpowiedniego Pakietu Mieszkańca. Bez tego, karta staje się nieaktywna. Proces dodania pakietu jest łatwy i dostępny online, przez stronę www.mieszkamwpruszczu.pl po zalogowaniu na swoje konto lub za pomocą aplikacji Mieszkam w Pruszczu, bez konieczności wychodzenia z domu, całkowicie za darmo. Aktualny pakiet obowiązuje do 31 maja 2024 roku. Nowy pakiet zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2024 roku i zakończy swoją ważność 31 maja 2025 roku.

Dodaj pakiet na swoim koncie na stronie www.mieszkamwpruszczu.pl:
 1. Wejdź na stronę www.mieszkamwpruszczu.pl.
 2. Zaloguj się na swoje konto.
 3. Przejdź do sekcji "Karta i pakiety" w menu po lewej stronie.
 4. Kliknij przycisk "+ Dodaj nowe pakiety lub przedłuż uprawnienia do karty".
 5. Wybierz „Przedłuż Pakiet Mieszkańca 2024” i zaznacz „Dodaj”.
 6. Wybierz odpowiednie kryterium kwalifikacji do programu z rozwijanej listy.
Jeśli dokonujesz weryfikacji jako mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego za pomocą rozliczenia podatku PIT, prosimy o dołączenie pierwszej strony aktualnej deklaracji rozliczeniowej za rok 2023 z pieczątką Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim lub Urzędowym Poświadczeniem Odbioru PIT.
 1. Kliknij przycisk „Wyślij wniosek”.
 2. Alternatywnie możesz złożyć dokumenty osobiście w Autoryzowanym Punkcie Obsługi Pruszczańskiej Karty Mieszkańca.
Dodaj pakiet, używając aplikacji Mieszkam w Pruszczu:
 1. W panelu głównym kliknij przycisk "Dodaj pakiet".
 2. Wybierz odpowiednie kryterium kwalifikacji do programu z rozwijanej listy.
 3. Zatwierdź, klikając w przycisk "Dodaj wybrane pakiety".
Osobiście
Możesz złożyć wniosek o pakiet także osobiście w Autoryzowanym Punkcie Obsługi Pruszczańskiej Karty Mieszkańca, który mieści się w na parterze budynku Urzędu Miasta Pruszcz Gdański przy ul. Grunwaldzkiej 20.

Co jeśli nie złożę wniosku o nowy pakiet?
Osobom, które weryfikowały uprawnienia na podstawie zameldowania i będą spełniały obowiązkowe kryteria otrzymania Pakietu Mieszkańca 2024, w terminie pomiędzy 15 a 20 maja 2024 roku pakiet ten nadany im zostanie automatycznie.

Karty mieszkańca bez aktualizacji do najnowszego Pakietu Mieszkańca pozostaną nieaktywne. Aby cieszyć się zniżkami i ulgami, niezbędne jest posiadanie aktywnego, bazowego Pakietu Mieszkańca, więc warto zadbać o szybkie złożenie odpowiedniego wniosku.

Jakie korzyści obecnie oferuje Pruszczańska Karta Mieszkańca?
W ramach Pruszczańskiej Karty Mieszkańca znajdziemy szereg zniżek oraz usług, które pruszczanie doceniają i z których chętnie korzystają, wśród nich m.in. znajdziemy:
 • bezpłatne przejazdy linią 107 i 307 (od 02.04.2024 r.) dla wszystkich posiadaczy Pruszczańskiej Karty Mieszkańca z aktualnym Pakietem Mieszkańca,
 • uproszczona procedura w punkcie selektywnej zbiórki odpadów oraz możliwość sprawdzenia jaką ilość czystego gruzu, zmieszanych odpadów budowlanych oraz materiałów izolacyjnych można jeszcze oddać w danym roku kalendarzowym – dla wszystkich posiadaczy Pruszczańskiej Karty Mieszkańca z aktualnym Pakietem Mieszkańca,
 • harmonogram wywozu odpadów oraz ustawienie wygodnych przypomnień o wystawieniu określonej grupie pojemników – dla wszystkich posiadaczy Pruszczańskiej Karty Mieszkańca z aktualnym Pakietem Mieszkańca,
 • bezpłatne przejazdy na liniach: 132, 200, 205, 207, 232 i N5 na terenie Pruszcza Gdańskiego i Gdańska – dla wszystkich posiadaczy Pakietu Bezpłatnych Przejazdów (dot. dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 20 roku życia),
 • od 10% do 50% zniżek na korzystanie z obu pruszczańskich krytych pływalni oraz lodowiska,
 • ulgowe bilety do kina i na Faktorię Handlową,
 • zniżki i ulgowe usługi u Partnerów karty, których szczegółową ofertę można poznać tu: https://mieszkamwpruszczu.pl/n-partnerzy.qbpage
Uprawnieni do otrzymania karty
Przypominamy, że uprawnienia do karty może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:
 1. jest zameldowana na pobyt stały w Mieście,
 2. jest zameldowana na pobyt czasowy w Mieście,
 3. rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta.
Jak długo ważne są moje uprawnienia do karty?
Datę ważności uprawnień do karty można sprawdzić w zakładce "Profil" po zalogowaniu się na konto. W przypadku wygaśnięcia uprawnień w ciągu roku, istnieje możliwość ich przedłużenia w sekcji "Karta i pakiety" po zalogowaniu na konto, wybierając opcję "Przedłuż uprawnienia do Karty".

Szczegółowe informacje dotyczące uprawnień i pakietów można znaleźć w Regulaminie programu pt. "Pruszczańska Karta Mieszkańca".