Image

Mistrzostwa Europy AETF Taekwon-do ITF w Rumunii

W dniach od 26 do 29 kwietnia 2023 roku w mieście Kluż-Napoka w Rumunii odbyły się 37. Mistrzostwa Europy Seniorów i 28. Mistrzostwa Europy Juniorów w TAEKWON-DO ITF.

Dzięki dobremu przygotowaniu zawodników z pruszczańskiego Klubu Sportowego Taekwon-do AN-DO i ich wynikom osiągniętym na arenie krajowej, aż trzech zawodników otrzymało powołania do Kadry Narodowej.
Wśród najlepszych sportowców z naszego kraju znaleźli się:
  • Marek Pietrzak,
  • Wojciech Boroch,
  • Szymon Banakowicz.
Świetnie zaprezentował się Wojciech Boroch, który w debiucie na tak ważnej imprezie zdobył indywidualnie srebrny medal i tytuł Wice Mistrza Europy w walkach juniorów +75 kg. Wojciech Boroch wspólnie z Szymonem Banakowiczem i resztą drużyny zdobyli również:
  • złoto i tytuł Mistrzów Europy w drużynowych walkach juniorów,
  • brąz w drużynowych testach siły juniorów.
Szymon Banakowicz dodatkowo, z drugim składem, zdobył:
  • srebro w drużynowych technikach specjalnych juniorów,
  • srebro w drużynowych układach juniorów.
Wyniki młodszej części kadry męskiej dają im tytuł Najlepszej Drużyny Juniorów Mistrzostw Europy. W sumie zawodnicy AN-DO zdobyli aż 7 medali Mistrzostw Europy, a cała reprezentacja Polski w sumie zdobyła 34 medale, co dało jej 2 miejsce w klasyfikacji medalowej państw.

Warto dodać, że AN-DO na Mistrzostwach Europy reprezentowali także trener Rafał Mach, który dostał powołanie w roli sędziego oraz trenerka naszego klubu Martyna Pietrzeniec, która z drużyną seniorek wywalczyła dwa złote medale w drużynowych układach i drużynowych technikach specjalnych.

Składamy gratulacje trenerom za świetne przygotowanie zawodników, a także gratulujemy sukcesów całej reprezentacji i zawodnikom z pruszczańskiego klubu!