Ozdoby z gliny część I – bezpłatne warsztaty

W ramach działań Family Spot Pruszcz Gdański 30.10.2023 r. w godzinach 17:00-20:00 odbędą się bezpłatne warsztaty: Ozdoby z gliny część I.

W ramach działań Family Spot Pruszcz Gdański 30.10.2023 r. w godzinach 17:00-20:00 odbędą się bezpłatne warsztaty: Ozdoby z gliny część I.

Wydawać by się mogło, że koniec października to trochę za wcześnie, aby myśleć już o bożonarodzeniowych ozdobach. Nic bardziej mylnego, jeśli te ozdoby mają być wykonane z gliny.

Family Spot Pruszcz Gdański zaprasza rodziców z dziećmi od lat 6 do udziału w warsztatach ceramicznych, które poprowadzi Joanna Skierka ze Skierka DecoR. Warsztaty będą podzielone na dwa spotkania. W części pierwszej przygotujemy rodzinnie z gliny swoje indywidualne ozdoby choinkowe, które następnie pojadą do pracowni w celu ich wypalenia w specjalnym piecu. W kolejnym spotkaniu przewidzianym na 27 listopada uczestnicy nauczą się, jak wypaloną ceramikę pokryć kolorowym szkliwem. Szkliwione ozdoby kolejny raz pojadą do wypalenia i wrócą do Family Spotu akurat na początku grudnia. Praca z gliną wymaga czasu i cierpliwości i październik to idealny czas, aby zacząć przygodę z gliną w roli głównej.

W trakcie warsztatów jest zapewniona opieka dla dzieci.

Zajęcia będą się odbywać w jadalni Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kasprowicza 16 w Pruszczu Gdańskim.

Zapisy na warsztaty: https://pruszcz.3plus.pl/ Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy zgłaszają się na oba terminy jednocześnie. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina.