Image

Nagrody w Loterii PIT 2023 już w rękach laureatów!

Do Loterii PIT 2023 w Pruszczu Gdańskim można było zgłosić się od 1 marca do 7 maja. Wzięło w niej udział 5114 mieszkańców, w tym 372 osób zadeklarowało, że rozlicza się w naszym mieście po raz pierwszy. Nasze miasto cały czas się rozrasta i zależy nam na tym, aby mieszkańcy się z nim utożsamiali. Ze strony pruszczan nie ma prostszej formy okazania patriotyzmu lokalnego niż rozliczenie podatku dochodowego w swoim mieście. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania to realne wpływy do budżetu na zadania ważne dla mieszkańców – dzięki temu lepiej się tu mieszka, uczy, pracuje, wypoczywa i załatwia codzienne sprawy.

Uczestnikiem loterii mogła zostać każda osoba pełnoletnia, która złożyła deklarację PIT za rok 2022, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie miasta Pruszcz Gdański. W celu wzięcia udziału w loterii należało prawidłowo zarejestrować się na stronie www.pitwpruszczu.pl, w tym m.in. potwierdzić fakt złożenia wcześniej wspomnianej deklaracji PIT. Po prawidłowej rejestracji każdy uczestnik otrzymał unikatowy kod rejestracyjny na wskazany przez siebie numer telefonu oraz e-mail. Losowanie nagród odbyło się 11 maja 2023 r.

Nagrodą główną w Loterii PIT w Pruszczu Gdańskim była hybrydowa Toyota Yaris z 2023 roku o wartości 79 110 zł. W skład nagrody głównej weszła również opłata za rejestrację i ubezpieczenie samochodu oraz kwota, która została przeznaczona na zapłatę stosownego podatku od wygranej. Oprócz nagrody głównej można było wygrać także 5000 zł. Do obu nagród zostały dodane kwoty przeznaczone na zapłacenie podatku od wygranej, zatem zwycięzca natychmiast może cieszyć się wygraną, bez dodatkowych obciążeń.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 czerwca 2023 r. na terenie Faktorii Handlowej, w dniu poprzedzającym święto miasta – Dni Pruszcza. Szczęśliwi laureaci odebrali nagrody z rąk Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla. Nagroda druga, tj. 5 000 zł, trafiła w ręce Pani Eweliny, natomiast nagroda główna, nowe auto osobowe hybrydowa Toyota Yaris, trafiła w ręce Pana Pawła.

Pani Ewelina przyszła odebrać nagrodę razem z mężem Grzegorzem i synem Radkiem. W miejskiej Loterii PIT brała udział drugi raz, a o akcji dowiedziała się z Internetu. – Zgłosiłam się już w marcu. Wypełniłam formularz zgłoszeń i zapomniałam o sprawie. Jak zadzwoniono do mnie, że wygrałam, musiałam sobie najpierw przypomnieć, o co chodzi i zastanawiałam się, czy to na pewno prawda – mówi pani Ewelina. – W zeszłym roku nie udało się wygrać, a w tym miłe zaskoczenie. Wygraną przeznaczę na wakacje z rodziną.

Pan Paweł, zwycięzca nagrody głównej, przybył w licznym towarzystwie: z mamą Janiną, tatą Krzysztofem, bratem Piotrem, córką Monika i przyjacielem Piotrem. W Pruszczu Gdańskim mieszka całe życie, a udział w pruszczańskiej Loterii PIT wziął już 3 raz. – Duże emocje. Wielkie szczęście – relacjonuje pan Paweł. – Zgłosiłem się do loterii 1 maja, wolny dzień. Zadzwonili do mnie, jak byłem w pracy, ale sprawdziłem jeszcze w domu relację z losowania. Pani mi wszystko wytłumaczyła i utwierdziła w przekonaniu, że to prawda! Pan Paweł bardzo pozytywnie wspomina kontakt z organizatorami: - Opieka wzorowa, kontakt rewelacyjny. Szybka procedura, szybko załatwiliśmy formalności. Teraz córka robi prawo jazdy, żeby też jeździć Toyotą - dodaje.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom!