• Home
  • Lista aktualności
  • Zostań rodziną zastępczą, rodziną pomocową lub wolontariuszem na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej
Image

Zostań rodziną zastępczą, rodziną pomocową lub wolontariuszem na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim (PCPR), będące organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej dla powiatu gdańskiego, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, rodziny pomocowej lub wolontariuszy na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej.

Każdy z nas potrzebuje miłości, ciepła rodzinnego, bliskości drugiej osoby. Każde dziecko zasługuje na bezpieczny dom i szczęśliwe dzieciństwo. Niestety, nie wszystkie dzieci znajdują spokój i życiową stabilizację w swoich biologicznych rodzinach. W takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzą ludzie, dla których życie i dobro dziecka, bez względu na jego historię, są wartością samą w sobie. Potrzebujących opieki dzieci jest dużo, a osób, które chcą im pomóc i stworzyć dla nich środowisko rodzinne, w którym znajdą pomoc ze strony dorosłych, poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, wciąż za mało.

Osoby zainteresowane pomocą zachęcamy do kontaktu z PCPR Pruszcz Gdański pod numerem tel.: 58 773 20 85/86, adres e-mail: dyrektor@pcpr.powiat-gdanski.pl