Image

Wielkie święto taekwon-do w Pruszczu Gdańskim – II edycja AN-DO CUP

W dniach 09-10.03.2024 r. hala sportowo-widowiskowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim gościła najmłodszych taekwondzistów. Pierwszego dnia zmagań, imprezę otworzyli wspólnie Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, senator Ryszard Świlski oraz Dyrektor ZSO Nr 1 w Pruszczu Gdańskim Jarosław Karnath.

W ciągu dwóch dni, pełnych ekscytujących pojedynków i niesamowitej sportowej rywalizacji, odbyła się druga edycja międzywojewódzkiego turnieju AN-DO CUP 2024. Turniej, skierowany głównie do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat, był okazją do wyścigu o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego w taekwon-do ITF.

W zawodach udział wzięło ponad 315 uczestników z 6 klubów:
  • Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO w Pruszczu Gdańskim (gospodarz zawodów),
  • Gdański Klub Taekwon-do Gdańsk,
  • Akademicki Klub Taekwon-do UDAR Gdańsk,
  • Klub Sztuk Walki NEPTUN Gdańsk,
  • Klub Sportowy Taekwon Kolbudy,
  • MATSOGI Ciechanów.
Stawili oni czoła w serii starć, prezentując nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale również sportowego ducha i determinację. Każdy pojedynek był widowiskiem wypełnionym emocjami i pełnym wsparcia ze strony rodzin i kibiców.
Zawodnicy w wieku 10,11,12 lat – kategoria "Młodzik", prezentowali imponujące umiejętności, zarówno w konkurencjach form (tul), technikach specjalnych, jak i walkach sparringowych. Ich zaangażowanie i wysiłek, który wkładali w każdy pojedynek, zasługuje na uznanie. Ich młodsi koledzy (6,7,8 i 9 lat), startujący w niedzielę, nie odstawali z umiejętnościami technicznymi, a charakterem, nie jeden raz przewyższali swoich starszych kolegów i koleżanki. Dwa dni zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze pozwoliło klubom i zawodnikom doświadczyć niesamowitych emocji sportowych.

Klub AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowało 97 młodzików i 111 młodszych zawodników. To rekordowa liczba reprezentantów.
Zawodnicy z Pruszcza w sumie zdobyliśmy 213 medali, w tym:
  • złoto zdobyło 53 zawodników w kat. dzieci i 8 w kat. młodzików,
  • srebro zdobyło 49 zawodników w kat. dzieci i 13 w kat. młodzików,
  • brąz zdobyło 75 zawodników w kat. dzieci i 15 w kat. młodzików.
Klasyfikacja klubowa kat. młodzików:
I miejsce – SKT AN-DO Pruszcz Gdański
II miejsce – Ludowy Klub Sportowy „MATSOGI” Ciechanów
II miejsce – KSW „Neptun” Gdańsk

Klasyfikacja klubowa kat. dzieci:
I miejsce – SKT AN-DO Pruszcz Gdański
II miejsce – Gdański Klub Taekwon-do
III miejsce – AKT Udar Gdańsk

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy!