• Home
  • Lista aktualności
  • Międzynarodowa Akcja "Czytanie na Polanie" w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim
Image

Międzynarodowa Akcja "Czytanie na Polanie" w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim

18 czerwca 2024 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim wraz z pruszczańskimi przedszkolakami i uczniami wzięła udział w Międzynarodowej Akcji "Czytanie na Polanie". Akcja miała na celu zachęcenie uczniów i przedszkolaków do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie skierowana jest do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej. Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem tej inicjatywy jest Katarzyna Paliga – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.

Jak mówią koordynatorki akcji z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim – Anita Kotwa-Kąkol oraz Anna Beyer – Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów, przedszkolaków do sięgania po książkę. Akcja polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej w jednym wybranym przez placówkę dniu. My na akcję wybraliśmy dzień 18 czerwca. Zaprosiliśmy do udziału przedszkolaków z Przedszkola im. Kubusia Puchatka, Przedszkola Bursztynek i uczniów kasy II a z Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim, którzy zaprezentowali teatrzyk kamishibai pt. Żabi król, wykonany podczas zajęć w naszej bibliotece.

Po teatrzyku dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. Lokomotywa i wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej. Nie zabrakło też czasu na wspólne malowanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Fot. D. Słoboda.