• Home
  • Warsztaty z pierwszej pomocy i Plenerowe Punkty Szczepień w Pruszczu Gdańskim
Image

Warsztaty z pierwszej pomocy i Plenerowe Punkty Szczepień w Pruszczu Gdańskim

Kalendarz pruszczańskich wydarzeń jest wypełniony po brzegi. Znalazło się w nim jednak jeszcze miejsce na dwie inicjatywy: warsztaty „Pierwsza Pomoc” z wykorzystaniem fantomu i defibrylatora oraz Plenerowy Punkt Szczepień. Oba wydarzenia odbywać się będą w tym samym miejscu i czasie, a towarzyszyć im będą zabawy rodzinne.

Warsztaty z pierwszej pomocy są bezpłatne i udział w nich nie wymaga wcześniejszych zapisów. Szkolenie poprowadzą doświadczeni ratownicy, wykorzystując do tego celu fantom do resuscytacji oraz przenośny defibrylator. Ten drugi ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, gdyż pięć defibrylatorów znalazło swoje miejsce w przestrzeni miejskiej dzięki projektowi zrealizowanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pełną listę defibrylatorów można znaleźć tutaj: www.pruszcz-gdanski.pl/defibrylatory.qbpage

Tuż obok warsztatów z pierwszej pomocy na chętnych czekać będzie Plenerowy Punkt Szczepień. Punkt zorganizowany został z myślą o osobach pełnoletnich, które chcą się zaszczepić, ale nie znalazły dla siebie dogodnego terminu. Aby z niego skorzystać – przejść weryfikację, kwalifikację do szczepienia i zaszczepić się – nie będzie wymagana rejestracja. Wystarczy przyjść do punktu z dokumentem tożsamości. Do szczepień zostanie wykorzystane mobilne ambulatorium, a pacjenci po szczepieniu będą pod 15-minutową obserwacją w specjalnie do tego przygotowanej poczekalni.

To nie wszystko. W tym samym czasie na dzieci czeka mnóstwo atrakcji: dmuchańce, stanowisko z warsztatami i animacjami balonowymi, wielkie bańki mydlane, konkursy z nagrodami oraz animacje i zabawy rodzinne. Dodatkowo obie akcje będą towarzyszyły Festynowi Klimatycznemu, który odbędzie się 11 września 2021 r. w Parku Miejskim przy ulicy Mickiewicza. Tam na wszystkich uczestników, niezależnie od wieku, będzie czekało pięć stref: Ziemia, Powietrze, Ogień-Energia, Woda, Wiedza – a w nich mnóstwo ciekawostek, niespodzianek i zabaw.

Gdzie i kiedy można wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy oraz zaszczepić się w Plenerowym Punkcie Szczepień?
21.08.2021 r. (sobota), 16:00-20:00 – Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria
22.08.2021 r. (niedziela), 10:00-14:00 – Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria
27.08.2021 r. (piątek), 16:00-20:00 – Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria
11.09.2021 r. (sobota) 10:00-15:00 – Park Miejski przy ulicy Mickiewicza (podczas trwania Pikniku Klimatycznego)