Image

Dzień Dziecka w Pruszczu Gdańskim - relacja

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka pruszczanie bawią się doskonale! Wczorajsze wydarzenia próbowała przerwać kapryśna pogoda, ale mimo to dzieci bawiły się świetnie. 

1 czerwca 2022 r., od samego rana uczniowie w pruszczańskich placówkach oświatowych świętowali się na całego! Malowanie buzi, gry, zabawy, balony, muzyka, tańce, łakocie i wiele, wiele innych atrakcji, których wymienić jednym tchem jest naprawdę nie łatwo.

Poniżej można obejrzeć m.in. zdjęcia z pruszczańskiej czwórki, w której jak na największą w Pruszczu Gdańskim szkołę przystało, odbył się ogromny festyn z atrakcjami dla dzieci w każdym wieku. Na zdjęciach odnaleźć można imprezę, która odbyła się na terenie samej szkoły, jak i w oddziałach przedszkolnych. Dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych, tworzyły sympatyczne „gniotki”, naszyjniki. Każdy chętny mógł także wziąć udział w zabawach zręcznościowych czy pograć w gry planszowe. Odbyła się loteria fantowa. Można było wykonać zdjęcie w foto budce. Animatorzy ruchu mogli wziąć udział w zawodach sportowych czy wyhasać się na dmuchańcach. Dodatkowo dzieci odwiedzili strażacy i policjanci, którzy zaprezentowali swoje pojazdy. Podczas wszystkich atrakcji każdy mógł skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, do dyspozycji dzieci były lody, ciasta i kiełbaski z grilla. Pełna relacja i więcej materiałów wideo oraz foto można znaleźć na szkolnym profilu Facebook.

Na zdjęciach znajdziecie także uwiecznione harce uczniów z pruszczańskiej dwójki. Ten dzień w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim stanął pod hasłem zabaw ruchowych. Zabawy, w jakich mieli okazję wziąć uczniowie to kwadrant, rozgrywki w piłce nożnej dziewcząt i chłopców, konkursy teoretyczne z wiedzy o sporcie, skakanie na skakance, odbijanie piłki paletkami, kręcenie hula-hop, żonglerka oraz konkurs tańca. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w rozgrywkach, za co należą się gromkie brawa, najlepsi z nich otrzymali upominki. Zachęcamy do odwiedzenia profilu Facebook szkoły, aby obejrzeć więcej zdjęć i materiały wideo z tego dnia.

Tuż przed 14:00 w całym Pruszczu Gdańskim słychać było grzmienie, zbliżała się burza. Dokładnie w momencie, gdy w parku przy al. Księdza Waląga rozpoczęły się zabawy zorganizowane przez zespół Centrum Kultury i Sportu, zaczął padać ulewny deszcz. Niemniej jednak nie takie wyzwania podejmowali animatorzy. Zabawa i tak się odbyła. Milusińscy niezrażeni deszczem wzięli udział w grach, zabawach i animacjach w baśniowym stylu pod hasłem „Alicja w krainie baśni”. Na zakończenie spotkania, na najwytrwalszych czekał słodki poczęstunek.

Przed nami jeszcze kilka wydarzeń, które zrealizowane zostaną w placówkach oświatowych - szczegóły odnaleźć można w artykule z planem wydarzeń.

2 czerwca 2022 r. Dzień Dziecka świętowaliśmy w Powiatowej i Miejskie Bibliotece w Pruszczu Gdańskim. Do biblioteki zawitał Teatr Qfer. Znani i lubiani aktorzy zaprosili dzieci do świata Robin Hooda i wspólnie spędzili wspaniale czas. Tego dnia bibliotekę wypełniała muzyka, śpiew, tańce i harce dzieci. Na zakończenie uradowani młodzi czytelnicy otrzymali słodki upominek.