Image

Warsztaty "Nic dwa razy. Zachwyt i rozpacz. O Wisławie Szymborskiej"

W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej 15 września 2023 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zorganizowała warsztaty literackie dla młodzieży, dotyczące osoby i twórczości poetki Wisławy Szymborskiej.

W wydarzeniu, które poprowadziła Monika Sawicka – pisarka, autorka powieści obyczajowych dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Warsztaty nosiły tytuł: "Nic dwa razy. Zachwyt i rozpacz. O Wisławie Szymborskiej".

Podczas spotkania z Moniką Sawicką młodzież poznała ciekawostki dotyczące życia, pasji i zainteresowań poetki Wisławy Szymborskiej, np. że Wisława Szymborska bardzo lubiła Andrzeja Gołotę, polskiego pięściarza, czterokrotnego mistrza Polski w wadze ciężkiej, który specjalnie dla niej napisał wiersz! Marzeniem poetki było, zostanie gwiazdą filmową. Monika Sawicka przybliżyła również twórczość Szymborskiej, która pisała o człowieku i jego miejscu na ziemi. Po części informacyjnej nadeszła kolej na następny etap, a mianowicie warsztaty, podczas których uczniowie napisali swoje interpretacje wiersza pt. Nic dwa razy się nie zdarza.