Image

Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miasta

9 listopada 2023 r. Urząd Miasta Pruszcz Gdański odwiedziły dzieci z Akademii Montessori Przedszkole Niepubliczne w Rokitnicy k. Pruszcza Gdańskiego.

Odwiedziny w Urzędzie Miasta były dla przedszkolaków ciekawym wydarzeniem. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie od sali posiedzeń, w której odbywają się obrady Rady Miasta. Młodzi goście podczas "posiedzenia" przegłosowali projekt uruchomienia miejskiego lodowiska w okresie zimowym. Ponadto dzieci miały okazję odwiedzić referaty funkcjonujące w urzędzie, w tym ten odpowiedzialny za szkolnictwo – Referat Oświaty, Kultury i Sportu. Przy okazji goście dowiedzieli się, czym zajmują się jego pracownicy urzędu i jakie sprawy można w Urzędzie Miasta załatwić. Dzieci gościły też w gabinecie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla. Na pamiątkę wizyty, goście otrzymali m.in. komiksy opisujące historię poszukiwania skarbu Miasta Pruszcz Gdański i broszury przygotowane specjalnie dla dzieci.

W ramach wizyty dzieci udały się również na spotkanie w Straży Miejskiej w Pruszczu Gdańskim oraz do Urzędu Stanu Cywilnego w odrestaurowanym Domu Młynarza, aby zobaczyć Salę ślubów.