Image

Miasto Pruszcz Gdański na podium Rankingu Gmin Województwa Pomorskiego

17 listopada odbyła się gala podsumowująca tegoroczny Ranking Gmin Województwa Pomorskiego (RGWP). Nagrody dla samorządów wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz stosowanych przez nie rozwiązań, przyznano w 5 kategoriach: gmina wiejska, miejsko-wiejska, miejska, liderzy powiatowi i liderzy województwa.

W tegorocznej edycji RGWP Gmina Miejska Pruszcz Gdański została wyróżniona trzykrotnie! IV miejscem w kategorii lider województwa, III miejscem w kategorii gminy miejskie oraz I miejscem w kategorii liderzy powiatów. Nagrodę podczas gali odebrał Janusz Wróbel Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

- Jestem bardzo dumny, że nasze miasto zostało wyróżnione trzykrotnie w Rankingu Gmin Województwa Pomorskiego. Bardzo cenie sobie oceny niezależne, opierające się na faktach, które nie wymagają opłat od samorządów. Dynamika zmian w mieście Pruszcz Gdański jest ogromna, co powoduje, że wyróżniamy się na tle całego województwa pomorskiego. Pomimo wielu przeciwności tj. pandemia, wojna na Ukrainie nie zwalniamy tempa i dbamy o nasz region. mówi burmistrz Janusz Wróbel.

W ramach Rankingu ocenie poddane zostały wszystkie gminy województwa pomorskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu. Zebraniem i zestawieniem wyników zajął się Urząd Statystyczny w Gdańsku. Udział w rankingu był dla gmin bezpłatny.

Organizatorami RGWP jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej i Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Szczegółowa lista wyników znajduje się na stronie: https://gdansk.frdl.pl/inicjatywy/ranking-gmin-wojewodztwa-pomorskiego-2023

 
fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej