Image

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 28.01.2024 r. gramy 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce także w Pruszczu Gdańskim. W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dla pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Na zdjęciu Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, którego odwiedziła silna ekipa wolontariuszy: Nina i Jerzy, wraz z rodzicami – Kariną i Grzegorzem, oraz Andrzej, odpowiedzialny za nasz lokalny sztab, którzy odebrali przedmioty przeznaczone na licytację.W naszym mieście sztab WOŚP znajduje się przy ul. Niemcewicza 1, szefem sztabu jest Andrzej Ślusarczyk. Adres strony sztabu na portalu Facebook: www.facebook.com/events/722864673111093. Tam też można znaleźć listę rzeczy, które będą wystawione na licytację. Finałowi WOŚP towarzyszy jak co roku Pruszczański Bieg dla WOŚP. Start i meta biegu zlokalizowane będą na bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim w niedzielę 28.01.2024 r. w godz. 10:00-13:00. Każdy uczestnik wydarzenia będzie musiał pokonać minimum 1 okrążenie bieżni, jest to dystans ok. 360 metrów. Dla wytrzymałych dystans maksymalny to ok. 12 500 metrów (12,5 km), czyli 32 okrążenia naszej bieżni. Udział w biegu jest odpłatny minimum 32 zł płatne do puszki WOŚP w biurze biegu zorganizowanym w Hali Sportowej przy ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza 1 lub do e-skarbonki pruszczańskiego sztabu.
 

Tym wszystkim, którzy chcieliby pomóc naszym wolontariuszom i zasilić zbiórkę, ale nie mają planu wybrać się na niedzielny spacer, przypominamy, że sztab można wesprzeć, bez wychodzenia z domu wrzucając dowolną kwotę do eSkarbonki: www.eskarbonka.wosp.org.pl/jacalyraga

Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia i do aktywnego udziału w zbiórce.

Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia można przeczytać w tutaj