Image

Dzieci do 6 roku życia – zmiany w regulaminie Pruszczańskiej Karty Mieszkańca

Pruszczańska Karta Mieszkańca, która działa już od ponad trzech lat w naszym mieście, oferuje pruszczanom ulgi i zniżki u Partnerów programu, które dostępne są dzięki bazowemu Pakietowi Mieszkańca.

Pakiet Mieszkańca przyznawany jest wraz z Kartą Mieszkańca każdemu pozytywnie zweryfikowanemu użytkownikowi. Dzięki niemu posiadacz karty ma możliwość skorzystania ze zniżek na przykład w takich miejscach, jak restauracje, kwiaciarnie, baseny, kino czy Faktoria Handlowa.

Zmiany w regulaminie dot. dzieci do 6 roku życia

Do tej pory Kartę Mieszkańca w wersji plastikowej oraz elektronicznej mogły otrzymać wyłącznie osoby od 7 roku życia. Młodsze dzieci mogły mieć utworzone konto w programie, jednak korzystały ze zniżek dostępnych na koncie rodzica lub opiekuna.

Zgodnie ze zmianami w regulaminie programu Pruszczańska Karta Mieszkańca, które wchodzą w życie 12 lutego 2024 r. dzieci do 6 roku życia również będą mogły otrzymać kartę, jednak tylko w wersji elektronicznej (w aplikacji mobilnej Mieszkam w Pruszczu).

Okres przejściowy zmian to 2 miesiące. Do 12 kwietnia 2024 r. dzieci do 6 roku życia będą mogły korzystać ze zniżek i ulg na dwa sposoby:
  1. Poprzez sczytanie karty opiekuna z aktywnym Pakietem Mieszkańca (jeśli opiekun również chce skorzystać ze zniżki, karta powinna zostać sczytana dwukrotnie),
  2. Poprzez sczytanie własnej karty w wersji elektronicznej z aktywnym Pakietem Mieszkańca – dostępnej w aplikacji Mieszkam w Pruszczu.
Dziecko może skorzystać z karty w aplikacji na własnym telefonie, jeśli go posiada, lub na telefonie opiekuna, u którego na koncie rodzinnym będzie widoczna karta dziecka. W obu przypadkach niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Mieszkam w Pruszczu.

Po 12 kwietnia 2024 r. obowiązywać będzie już tylko druga z opisanych wyżej możliwości. Dotyczy to wszystkich zniżek dostępnych u Parterów programu, w tym w kompleksie rekreacyjnym przy SP nr 4, na krytej pływalni przy SP nr 3 czy w Kinie na Bursztynowym Szlaku.

Karta w wersji elektronicznej

Karta w wersji elektronicznej dostępna jest w aplikacji mobilnej Mieszkam w Pruszczu. Aplikację można pobrać na telefony z androidem ze sklepu Google Play, na telefony z systemem iOS z App Store oraz na telefony Huawei z AppGallery. Opiekun może dodać do swojego konta w aplikacji również konto dziecka i tam wyświetlać jego kartę.

Aby otrzymać Pakiet Mieszkańca i korzystać ze zniżek należy złożyć wniosek. Można zrobić to:
  • Elektronicznie przez portal www.mieszkamwpruszczu.pl. Kliknij "załóż konto" i postępuj według instrukcji. Po akceptacji wniosku ściągnij aplikację mobilną „Mieszkam w Pruszczu” lub odbierz po kartę plastikową w Autoryzowanym Punkcie Obsługi mieszczącym się w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański przy ul. Grunwaldzkiej 20.
  • Osobiście w Autoryzowanym Punkcie Obsługi Pruszczańskiej Karty Mieszkańca.
Podsumowanie

Jak było do tej pory? | Dzieci do 6 roku życia nie mogły posiadać Karty Mieszkańca. Mogły mieć utworzone konto w programie, ale z ulg i zniżek korzystały na koncie opiekuna.
Jak będzie? | Dzieci do 6 roku życia mogą mieć własną kartę, ale tylko w wersji elektronicznej (w aplikacii Mieszkam w Pruszczu). Jest ona konieczna do skorzystania z ulg i zniżek.
Okres przejściowy. | 2 miesiące: od 12 lutego 2024 r. do 12 kwietnia 2024 r.

Szczegóły można znaleźć w zakładce Dokumenty na portalu www.mieszkamwpruszczu.pl – w regulaminie programu Pruszczańska Karta Mieszkańca oraz w Zarządzeniu nr 31/2024 Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.