Image

Winter English Camp 2024 w Pruszczu Gdańskim

W dniach 5-9 lutego 2024 r. odbył się Winter English Camp 2024, czyli flagowy projekt gdańskiego oddziału Polish Management Institut (PMI). Wydarzenie odbyło się w formie półkolonii w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim i wzięło w nim udział 27 dzieci w wieku 8-14 lat pochodzących z placówek opiekuńczych, domów dziecka oraz rodzin w trudnej sytuacji. Wolontariusze, pasjonaci zarządzania projektami, oferując swój czas, wiedzę i doświadczenie przygotowali spotkania pełne różnorodnych aktywności, które miały na celu zarówno rozwijanie umiejętności, jak i budowanie więzi społecznych.

W programie półkolonii znalazły się:
  1. Warsztaty AuraEKO: uczestnicy brali udział w warsztatach o tematyce gospodarki elektrośmieciami i ich wpływowi na nasze otoczenie dotyczących ekologii, gdzie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również projektowali ekologiczne gadżety (ekochusty).
  2. Zajęcia sportowe: dzięki fundacji Family in Motion, zajęciom prowadzonym przez panią Annę Koczorowską oraz zespół Disc Golf Trójmiasto dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas i rozwijać swoje umiejętności sportowe.
  3. Warsztaty z tworzenia biżuterii: uczestnicy brali udział w zajęciach kreatywnych z tworzenia właśnej biżuteri prowadzonych przez NAME biżuteria.
  4. Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim: dzieci miały okazję poznać pracę strażaków, nauczyć się tajników pierwszej pomocy oraz poznać prawidłowe postawy podczas wypadku.
  5. Wizyta w Kinie na Bursztynowym Szlaku w Pruszczu Gdańskim.
  6. Wycieczka po Wyspie Sobieszewskiej: dzieci uczestniczyły w wycieczce po Wyspie Sobieszewskiej (okolice Przegalina i Świbna) z przewodnikiem panem Krzysztofem Traczyk, gdzie poznawali ciekawostki tej dzielnicy Gdańska.
  7. Joga: dzieci brały udział w zajęciach z jogi zorganizowanych przez pana Patryka Kaschel z Wdech i Wydech.
  8. Lekcje języka angielskiego: lekcje z języka angielskiego prowadzone przez naszych wykwalifikowanych lektorów - panią Sylwie Kunze oraz Małgorzatę Buszman -  były interaktywne i pełne zabawy
  9. Dodatkowe zajęcia plastyczne i sportowe: w międzyczasie dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych oraz sportowych organizowanych przez kadrę – Ewę Bryłkę, Julię Bagnucką oraz Kingę Piskałę.
Poniżej można zobaczyć fotorelację z wydarzenia.