• Home
  • Lista aktualności
  • Utrudniania w ruchu drogowym w związku z protestem rolników w czwartek, 04.04.2024 r.
Image

Utrudniania w ruchu drogowym w związku z protestem rolników w czwartek, 04.04.2024 r.

Informujemy, że w najbliższy czwartek, 4 kwietnia 2024 roku, w Pruszczu Gdańskim odbędzie się kolejny protest rolników. W związku z tym, w godzinach 10:00-14:00, możemy spodziewać się poważnych utrudnień w ruchu na ulicach: Powstańców Warszawy, Chopina, Wojska Polskiego i Grunwaldzkiej.

Z dokumentu zgłoszeniowego zgromadzenia publicznego, którego organizatorem jest Pan Wiesław Zbroiński, ww. ulicami Pruszcza Gdańskiego planowany jest przejazd ok. 100 ciągników rolniczych. Podczas przejazdu ma nastąpić zatrzymanie ciągników na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Chopina, na czas wręczenia petycji rolników związanych z protestem posłom na Sejm RP X kadencji posiadającym swoje biura poselskie w budynkach przy ul. Chopina nr 2 i nr 28 w Pruszczu Gdańskim.

Dodatkowo, według dokumentu zgłoszeniowego, złożonego przez organizatora Pana Janusza Sampolskiego, w tym samym terminie, pod wskazanymi biurami poselskimi, planowane jest zgromadzenie publiczne w formie protestu ok. 100 osób, co może spowodować utrudnienia w poruszaniu się w rejonie ulic Chopina i Grunwaldzkiej.

Sprawą zajmuje się Stanowisko ds. Obrony Cywilnej Zarządzania Kryzysowego i Obronności Urzędu Miasta Pruszcz Gdański.