• Home
  • Lista aktualności
  • Akcja quizowa biblioteki pedagogicznej „Zaprzyjaźnij się z książką” – już po pierwszym etapie!
Image

Akcja quizowa biblioteki pedagogicznej „Zaprzyjaźnij się z książką” – już po pierwszym etapie!

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna Filia w Pruszczu Gdańskim, w tym roku szkolnym, zaprosiła uczniów klas czwartych szkół podstawowych do drugiej edycji akcji quizowej „Zaprzyjaźnij się z książką”. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie i utrwalanie zainteresowań oraz nawyków czytelniczych, a także aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach i popularyzowanie wiedzy o miejscu zamieszkania, mieście i okolicy. Tym samym na budzeniu lokalnego patriotyzmu. Konkurs jest szansą na współzawodnictwo i wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.

Konkurs składa się z trzech etapów/quizów, które odbywają się w formie pisemnej. I etap odbył się pod koniec listopada 2022 roku. Uczniowie rozwiązywali quiz na temat lektur szkolnych z klas I – III pt. „Najlepszy znawca bohaterów literackich”.

W akcji udział wzięło 25 uczniów, a największą ilość punktów uzyskała Hanna Ciechowska z SP nr 2 w Pruszczu Gdańskim.

Zapraszamy chętne dzieci do wzięcia udziału w II etapie, który rozegrany zostanie w lutym 2023 roku. Jego temat brzmi „Co wiesz o Pruszczu Gdańskim?”