Image

Akcja Zima 2023 – ferie w Pruszczu Gdańskim

16 stycznia 2023 roku m. in. w województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe. Zarówno w szkołach w Pruszczu Gdańskiem, jak i w miejskich instytucjach kultury, przygotowane zostało wiele atrakcji dla młodych mieszkańców miasta.

Ofertę na ferie przygotowały szkoły podstawowe, które zapewnią opiekę dla dzieci w formie półkolonii. Pięciodniowe turnusy odbędą się w terminie 16-20 stycznia oraz 23-27 stycznia. Z tej formy wypoczynku będzie mogło skorzystać łącznie ok. 250 osób.

Na czas ferii w szkołach zaplanowano m.in. wyjścia do kina i sali edukacyjnej „Ognik”. Wyjazdy m.in. do: Aqua Centrum w Kościerzynie, Parku Edukacyjnego ZOO Egzotyczne w Tuchlinie, placu zabaw Fun Day i Fabryki Sztuk w Tczewie, a także wycieczki m.in. do: Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, Narodowego Muzeum Morskiego, Muzeum Bursztynu, Fun Areny i Teatru Miniatura w Gdańsku. Nie zabraknie również różnego rodzaju warsztatów na terenie szkół, m.in.: z programowania, kulinarnych, plastycznych i chemicznych, a także zajęć na basenie, gier i zabaw sportowych oraz gier planszowych.

Dodatkowo w okresie ferii zimowych uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkający w Pruszczu Gdańskim oraz uczniowie pruszczańskich szkół, będą mogli korzystać bezpłatnie z basenu w Szkole Podstawowej nr 3 (grafik wolnych wejść dostępny na stronie internetowej SP3) oraz w Szkole Podstawowej nr 4 (grafik wolnych wejść dostępny na stronie internetowej SP4). Warunkiem wejścia na basen jest okazanie legitymacji szkolnej.

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, jak co roku przygotowało moc atrakcji na aktywne spędzenie czasu, zapraszając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. W ramach Akcji Zima, czyli ferie w mieście, odbędą się zajęcia ruchowo-sportowe oraz gry i zabawy z animatorami (szczegóły dostępne na stronie internetowej CKiS).
 
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny pomoże w ciekawy sposób zorganizować czas podczas zimowych ferii. Zajęcia dla dzieci, w ramach Akcji Zima, odbędą się 23, 25 i 26 stycznia 2023 r. Dzieci podczas spotkań wykonają prace plastyczne metodą decoupage, zagrają w planszówki, wezmą udział w grach i zabawach interaktywnych oraz w balu karnawałowym. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona (szczegóły dostępne na stronie internetowej PiMBP).