Zeus / Maxim - Scena Muzyczna - Faktoria Kultury 2021

  • Home
  • Wydarzenia
  • Zeus / Maxim - Scena Muzyczna - Faktoria Kultury 2021
Zapraszamy na koncert Zeus / Maxim z cyklu: Faktoria Kultury 2021. Najpopularniejszym singlem artysty jest utwór „Będziemy dziećmi”, do którego klip zanotował już ponad 29 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Zeus (wł. Kamil Rutkowski) - raper i producent muzyczny pochodzący z Łodzi i działający na scenie od 1998 roku. Od 2006 roku współtworzy skład Pierwszy Milion wraz z Joteste. W 2012 roku rozpoczęli oni działalność jako wydawnictwo płytowe o tej samej nazwie. Od czasu założenia grupy raper nagrał dwa mixtape'y wydane pod szyldem grupy Pierwszy Milion, siedem albumów długogrających oraz kilka projektów pobocznych.

Krążki "Zeus. Nie żyje" oraz "Zeus. Jest super" wydane kolejno w 2012 i 2015 roku przez długi czas cieszyły się w Polsce sporą popularnością, przez co oba uzyskały status Platynowej Płyty. Najpopularniejszym singlem artysty jest utwór „Będziemy dziećmi” do którego klip zanotował już ponad 29 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Zeus współpracował do tej pory z takimi artystami jak m.in. O.S.T.R., Bisz, Małpa, Vixen, Ten Typ Mes, Solar/Białas czy Dwa Sławy. W lutym 2020 roku ukazał się album “W poszukiwaniu siebie” w całości wyprodukowany przez Klonowskyego. Płyta trafiła na sam szczyt Oficjalnej Listy Sprzedaży Płyt w Polsce.

Więcej o wydarzeniu na portalu Facebook -> LINK