Mistrzostwa Polski Kettlebell w Pruszczu Gdańskim

W dniach 9-10.03.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbędą się Mistrzostwa Polski Kettlebell – najważniejsze zawody w kalendarzu Polskiej Federacji Sportów Odważnikowych.

W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju. 150 zawodników z 22 polskich klubów zmierzy się w walce o medale. Najlepsi zawodnicy będą walczyć także o powołania do kadry reprezentującej nasz kraj na Mistrzostwach Europy w kwietniu 2024 r. w Paryżu oraz na Mistrzostwach Świata w październiku 2024 r.

W tym roku w Pruszczu Gdańskim odbędą się także Mistrzostwa Polski w żonglerce. Poziom na pewno będzie wysoki, bo Polacy zdobywali już medale w tej dyscyplinie na Mistrzostwach Świata. Żonglerka to bardzo mało znana odmiana kettlebell lifting. Żonglerzy na różne sposoby podrzucają odważniki kettlebell, wykonując nimi obroty w różnych kierunkach i na wielu płaszczyznach. Występ żonglera nie ogranicza się do jednego triku. Wykonuje on płynnie wiele trików, tworząc spójny występ trwający nawet kilka minut. Żonglerką zajmują się zarówno mężczyźni jak i kobiety, jednak najbardziej widowiskowe są występy par. 

Harmonogram zawód:
9.03.2024 r., sobota
9:30 – otwarcie zawodów 
15:00-15:30 – zawody w żonglerce
16:00 – dekoracje zawodników 

10.03.2024 r., niedziela
14:45 – zawody sztafet 
15:30 – dekoracje zawodników 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wejście na salę sportową od strony boiska.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla mieszkańców Miasta Pruszcz Gdański konkurs „Kocham, lubię, szanuję…”. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wymyślić krótką odpowiedź na pytanie „Dlaczego kocham, lubię, szanuję Pruszcz Gdański?” i wpisać ją wraz z numerem Pruszczańskiej Karty Mieszkańca i swoimi danymi na karcie zgłoszenia dostępnej na stoisku Organizatora. Do wygrania są m.in. miesięczne i tygodniowe karnety na siłownię a pierwsze osoby, które odwiedzą stanowisko organizatora każdego dnia zawodów, otrzymają nagrody gwarantowane. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Ważne! Wymagane jest posiadanie Pruszczańskiej Karty Mieszkańca z aktywnym Pakietem Mieszkańca.