Biesiada Literacka z Danutą Stenką

Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim Joanna Przybyś, zapraszają na Biesiadę Literacką z Danutą Stenką. Podczas spotkania, które poprowadzi Krystian Nehrebecki będziemy rozmawiali o biografii artystki pt. Flirtując z życiem.

Danuta Stenka

Danuta Stenka, to gwiazda kina, teatru, telewizji, doskonale znana widzom m.in. z takich filmów jak: Boża podszewka, Pragnienie miłości czy Nigdy w życiu.
 

O książce

Aktorka opowie o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, która zaprowadziła ją na najważniejsze sceny stolicy, wreszcie o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia ludzi kina i teatru przeplatać się będą z wyznaniami na temat prywatnych spraw. Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i ciągłym braku pewności siebie. Z jej poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.