Rozlicz PIT 2022 w Pruszczu Gdańskim!

Czy wiesz, że, rozliczając podatek PIT jako mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, możesz wygrać auto lub 5 000 zł? Wystarczy, że w deklaracji PIT wskażesz jako miejsce zamieszkania adres z terenu naszego miasta i możesz zgłosić swój udział w Loterii PIT! Od 1 marca 2023 r. na stronie www.pitwpruszczu.pl znajdziesz krótki formularz rejestracyjny, po jego wypełnieniu otrzymasz swój osobisty numer loteryjny.

W tym roku odbędzie się już czwarta edycja loterii. Pierwsza miała miejsce w 2020 roku i udział w niej wzięło 3015 osób, z czego 213 zadeklarowało, że rozlicza się w Pruszczu Gdańskim po raz pierwszy. Odsłona z roku 2021 zebrała 4197 mieszkańców, a po raz pierwszy w Pruszczu rozliczało podatek 312 osób. Liczba uczestników zeszłorocznej edycji wyniosła 4449 osób, wśród których 330 po raz pierwszy rozliczyło podatek w Pruszczu Gdańskim. Jak widać chętnych przybywa, niemniej jednak nadal jest to akcja, w której szansa na wygraną jest statystycznie ogromna. W ostatnich edycjach główne nagrody trafiły: w 2020 do pana Maksymiliana, w 2021 do pani Kamili, a w 2022 do pana Dariusza. Kto wygra w roku 2023? Może Ty? Jedno jest pewne — żeby wygrać, trzeba się zgłosić, do czego gorąco zachęcamy.

Kto może wziąć udział w loterii?

Udział w loterii może zgłosić każda osoba pełnoletnia. Wystarczy rozliczyć podatek PIT za rok 2022 w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie naszego miasta – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. - W tym roku nagrodami w loterii są: Toyota Yaris z napędem hybrydowym rocznik 2023 oraz kwota 5000 złWarto zaznaczyć, że obie nagrody są powiększone o wartość podatku, a samochód dodatkowo o ubezpieczenie OC i koszty rejestracji.

Dlaczego warto rozliczać podatek w swoim miejscu zamieszkania?

Podatek PIT ma ogromną wartość dla samorządu lokalnego i znacząco wpływa na otoczenie. Rozliczanie go w faktycznym miejscu zamieszkania wspiera m.in. inwestycje, dzięki którym w naszym mieście lepiej się mieszka, uczy, pracuje, wypoczywa i załatwia codzienne sprawy.

Jeśli zastanawiacie się, ile z waszego podatku trafia do miejskiego budżetu i na co przeznaczane są te pieniądze, zapraszamy do skorzystania z kalkulatora, który znajduje się na stronie: www.pruszczgdanski.budzetyjst.pl.

Aby być na bieżąco z informacjami na temat Loterii PIT, warto śledzić wiadomości w serwisie miejskim pod adresem www.pruszcz-gdanski.pl oraz na profilu miasta na portalu Facebook: facebook.com/MiastoPruszczGdanski. Zachęcamy także do zainstalowania aplikacji BLISKO i otrzymywania wiadomości wprost na swój telefon, więcej na ten temat na: Aplikacja BLISKO!