• Home
  • Zbiórka wody dla pacjentów z koronawirusem - akcja pruszczańskich harcerzy
Image

Zbiórka wody dla pacjentów z koronawirusem - akcja pruszczańskich harcerzy

Jeden z pruszczańskich harcerzy z 77 WDH im. "Harcerskiego Batalionu Szturmowego Zośka" w związku z zakażeniem COVID-19 znalazł się w szpitalu. Gdy jego stan zdrowia poprawił się, poprosił o zorganizowanie akcji zbiórki wody dla pacjentów z koronawirusem.

- Nie ma odwiedzin w szpitalach, nie ma więc kto jej chorym dostarczyć, a jest potrzebna. Pacjenci przebywający na oddziałach covidowych nie mogą opuszczać sal ani być odwiedzani, dlatego nie ma kto im kupić i dostarczyć tak zwyczajnego produktu, jakim jest butelka wody. To jest bardzo uciążliwe dla osób przechodzących COVID, którzy są osłabieni, często niezdolni przejść samodzielnie do toalety- powiedział swoim kolegom druh Wojtek, gdy zadzwonił z prośbą o pomoc.

Efektem tej prośby jest zbiórka organizowana przez pruszczańskich harcerzy. Wraz ze stowarzyszeniem Traugutt.org w jej siedzibie w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Grunwaldzkiej 60, harcerze będą zbierać wodę niegazowaną, zgrzewki, pojedyncze butelki, małe, duże do 1,5 litra maksymalnie.
 
Dary można przekazać w poniedziałek, 22 marca 2021 r. w godz. 17-19.